Спецможливості
Новини

На Сумщині планують зібрати більш як 3,5 млн тонн зерна

27.07.2018
1489
На Сумщині планують зібрати більш як 3,5 млн тонн зерна фото, ілюстрація

Три з половиною мільйони тонн зерна — такий прогноз на цьогорічний урожай у Сумській області. Збір врожаю ранніх зернових культур на Сумщині розпочався з 5 липня. І хоча дощовий тиждень дещо уповільнив темпи збирання, все ж вони планують завершити жнива до початку серпня.  Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на телеканал ATV.

Як зазначив Олександр Маслак, директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сумської області: “У нас в області передбачається до збирання 256 тис га ранніх зернових культур. На даний момент зібрано 26 тис га, що становить 10% запланованих площ, намолочено 122 тис тонн ранніх зернових культур із середньою врожайністю 47 ц/га”.

У Департаменту агропромислового розвитку зазначають, що середній показник урожайності в області дещо поступається результатам минулого року.

Основні фактори, які стримують темпи збирання зернових, за повідомленням, це погодні умови. Дощі, що почалися з середини липня, суттєво впливають на темпи збирання врожаю та якість вирощеної продукції.

“Згідно із державними стандартами якості зерна, рекомендована вологість зерна при збиранні повинна бути не вищою 14,5%. Ми ж на сьогодні маємо вологість зерна від 20 і вище відсотків. Це підвищує собівартість виробництва продукції, оскільки потребує додаткових затрат на сушіння зерна. За даними елеваторів, які розташовані у нас в області, тарифи на ті послуги, які вони надають, зросли порівняно з минулим роком від 20 до 25%”, — пояснив Олександр Маслак.

Надія Лядецька, n.liadetska@univest-media.com

Інтерв'ю
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0