Спецможливості
Новини

У селі на Вінниччині пасічники втратили близько 300 медоносних родин

28.04.2021
1967
У селі на Вінниччині пасічники втратили близько 300 медоносних родин  фото, ілюстрація

У селі Лопатинці Жмеринського району масове отруєння бджіл. Місцеві пасічники втратили близько 300 медоносних родин. За цим випадком розпочали розслідування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vinbazar

Першим забив на сполох місцевий житель Зотік Бугатко. У чоловіка отруїлися 96 медоносних родин бджіл. За його словами, під час чергового огляду побачив, що вся пасіка була всіяна мертвими і хворими комахами. Він зазнав чималих збитків. Значна частина пасіки отруїлася й у місцевих жителів Віктора Мазура та Олексія Гавриша. 

«23 квітня місцеві жителі звернулись до правоохоронців із заявою про масове отруєння бджіл. За фактом звернення поліція та Комісія з встановлення факту загибелі комах Жмеринської міської ради розпочали розслідування», — повідомляють місцеві ЗМІ.

На місце події прибули представники комісії встановлення факту отруєння бджіл Жмеринської міської ради та Держпродспоживслужби. Попередньою причиною загибелі фахівці вважають отруєння пестицидами, яке сталось, ймовірно, під час польоту над обробленими полями до місць взятку. Матеріали відправили на експертизу до лабораторії у Вінницю.

«Аграрії повинні розмістити оголошення в усіх людних місцях та засобах масової інформації, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу агровиробника. А також не допускати обробки квітучих медоносів під час масового льоту бджіл, а обробіток проводити у вечірні або ранкові години при мінімальних повітряних потоках», — наголосив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Анатолій Білоус.

У Жмеринській міській раді наголошують, що взаємоповага між підприємцями та бджолярами — найкраща гарантія унеможливлення шкоди медоносним комахам та запорука великого і якісного врожаю сільськогосподарських культур.

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0