Спецможливості
Новини

У Росії овочі стали основним драйвером інфляциії

21.07.2017
1425
У Росії овочі стали основним драйвером інфляциії фото, ілюстрація
У результаті може скластися ситуація, що замість сезонного зниження цін на плодоовочеву продукцію буде зафіксоване помірне зростання цін по цілій групі товарів цього сектора

Можливе зміщення сезонності в динаміці цін на плодоовочеву продукцію через холодну погоду в Росії як мінімум до вересня продовжить негативно впливати на рівень інфляції, утримуючи її вище цільового рівня в 4%. Такі прогнози аналітиків департаменту досліджень і прогнозування Центробанку (ЦБ).

Раніше глава департаменту грошово-кредитної політики ЦБ Ігор Дмитрієв назвав зростання інфляції в червні на 0,6% і 4,4% в річному вираженні неприємним сюрпризом. Основним драйвером стала плодоовочева продукція, яка подорожчала на 8,3%, пише propozitsiya.com з посиланням на аgroinvestor.ru.

Таке значне зростання цін є нетипово високим для даної пори року, говориться в бюлетені ЦБ. Через холодну весну терміни посадки картоплі та овочів відкритого грунту зрушили на три-чотири тижні, тому збір врожаю в цьому році почнеться пізніше. В результаті пік максимального зниження цін на продукцію може зміститися з серпня на вересень, припускають аналітики. Ймовірні втрати частини врожаю через збереження холодної погоди в європейській частині країни можуть продовжити негативну дію фактора високих цін на овочі до другого кварталу 2018 року, попереджають експерти регулятора.

За словами головного аналітика плодоовочевої союзу Кирила Лашина, темп поставок продукції відстає від рівня аналогічного періоду минулого року. Він розраховує, що ситуація вирівняється в першій половині серпня, а до кінця наступного місяця проблеми з обсягами продукції будуть повністю вирішені. Валовий збір овочів відкритого грунту в цьому році може бути на рівні минулого (14,7 млн ​​т у всіх господарствах) або нижче в межах 10%, прогнозує К. Лашин.

На думку аналітика "Фінам" Олексія Коренева, рівень інфляції в 4% за підсумками року - це досить оптимістичний варіант сценарію. Деяке пожвавлення економіки в першому півріччі, помітне збільшення попиту на неухомість і хороші продажі в секторі автопрому можуть змінитися відносною корекцією в третьому і особливо четвертому кварталах, пояснює він. При цьому погані погодні умови і тривалий період сівби вже привели до перегляду планових показників збору врожаю зерна, не кращим чином йдуть справи і в овочевому секторі.

«Прогнозувати підсумковий рівень врожаю поки рано, хоча, швидше за все, він буде не вище торішнього. Якщо в кінці літа і початку осені буде така ж аномальна кількість опадів і температура, помітно нижче типової для цього часу, то остаточні показники можуть виявитися гіршими за прогнозні», - вважає А. Коренєв.

У результаті може скластися ситуація, що замість сезонного зниження цін на плодоовочеву продукцію буде зафіксоване помірне зростання цін по цілій групі товарів цього сектора, попереджає аналітик.

У разі негативного розвитку подій ціни на сільгосппродукцію до закінчення сезону-2017/18 можуть виявитися на 14-16% вище торішніх. Якщо ж ситуація різко зміниться в позитивну сторону, то зростання цін буде не таким істотним - на 6-10%, що здатне звести прогнози сезонного зниження цін до нульових показників, оцінює він.

Ключові слова: овочі, Россия, инфляция

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0