Спецможливості
Новини

В ОП вирішили дозволити олігархам «розпиляти» землю в обмін на підтримку в Раді, — нардеп

03.06.2020
1437
В ОП вирішили дозволити олігархам «розпиляти» землю в обмін на підтримку в Раді, — нардеп  фото, ілюстрація

Власник агрокомпанії «Кернел» Андрій Веревський хоче заробити на підвищення податку на землю, а після – відібрати її у фермерів. Для цього він увійшов у змову з Офісом президента (ОП), який вирішив «злити» олігархам землю в обмін на підтримку у Верховній Раді. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

«Частина депутатів увійшла в змову з Веревським, який тепер готує нову аферу, з допомогою якої він зможе повністю перерозподілити на свою користь ринок землі в Україні і при цьому заробити немалі гроші. Офіс президента з допомогою депутатів, введених Веревським в партію «Слуга народу», готовий злити олігархам землю.

Хочуть проштовхнути законопроект №3131, який нібито спрямований на детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції. Від групи «Довіра» буде повністю забезпечена 100% підтримка цього законопроекту, як і інших законопроектів ОП», – йдеться в повідомленні. 

Наголошується, що для впровадження цієї схеми Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, розгляне на цьому тижні законопроект №3131, який внесе зміни до Податкового кодексу. Серед авторів законопроекту можна побачити вихідця зі структури Веревського, нардепа від СН Мар'яна Заблоцького. 

«Це план Веревського, результатом реалізації якого має стати голосування і прийняття необхідних правок, розроблених групою «Довіра». Сьогодні її контролює ставленик Веревського – депутат Кулинич. 

По-перше, Веревський планує збільшити податок на землю зі 140 до 1400 гривень за 1 га землі. Тобто в 10 разів! Для малих і середніх фермерських господарств таке підвищення виявиться непідйомним», – констатується в матеріалі. 

Там також наголошується, що підвищення податку на землю має забезпечити додаткове надходження до бюджету як мінімум на 10 мільярдів гривень на рік. «Але при цьому «аграрні друзі» забувають вказати, що паралельно лобіюється закон, за допомогою якого зможуть повернуть собі ці гроші, через підтримку агробізнесу, яка складе 1% від ВВП. Це законопроект №2825, один із авторів якого, все та ж людина Веревського – Кулинич. 

Якщо врахувати, що у 2019 році ВВП України склав 3974,6 мільярда гривень, то великі аграрії зможуть повернути близько 40 мільярдів гривень. А основний тягар податку на землю ляже на плечі малого та середнього фермера», – підкреслили в ЗМІ. 

Зазначається, що в законопроекті прописано: даний податок на землю є фіксованим, і не буде залежати від того, обробляється земля чи ні. Він вводиться нібито для стимуляції роботи на землі. Але на ділі – податок вводиться для «розпилу» землі. 

«Прийняття законопроекту №3131 призведе до того, що прості люди не зможуть сплачувати податок і будуть змушені продавати землю. А великі аграрії цим скористаються і збільшать свої земельні банки. При цьому великі аграрії будуть скуповувати землю за безцінь, а в першу чергу «батько схеми» – Андрій Веревський. Законопроект №3131 є логічним продовженням відкриття ринку землі», – йдеться в статті.

 

Ключові слова: земля, податки, ринок землі

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Валерій Давиденко, народний депутат України
Чутки про відставку Кутового, підтримка кооперативного руху і малих виробників ці та інші актуальні питання propozitsiya.com погодився висвітлити народний депутат України Валерій Давиденко. 

1
0