Спецможливості
Новини

На Одещині ДБР викрило незаконну роздачу земель НААНУ вартістю понад 870 млн гривень

26.11.2021
895
На Одещині ДБР викрило незаконну роздачу земель НААНУ вартістю понад 870 млн гривень фото, ілюстрація

У Державному бюро розслідувань викрили схему незаконної роздачі земель Національної академії аграрних наук на Одещині у власність чиновників Держгеокадастру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ДБР.

«Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів цінних земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру в Одеській області.

У 2016-2017 роках колишній керівник Держгеокадастру в Одеській області незаконно видав накази про передачу землі НААН України 39 фізичним та 2 юридичним особам.

У 2020 році оборудка із землею НААН України повторилась, але за участі іншого керівника ГУ Держгеокадастру в Одеській області. Цього разу було незаконно відчужено 72 га цінних земель», — йдеться у повідомленні.

У 2016 році відчужили приблизно 1,4 тис га землі, які належать до особливо цінних. У повідомленні наполягають, що їхнє відчуження можливе лише за згодою Національної академії аграрних наук.

За оцінкою ДБО, приблизна вартість відчужених земель становить понад 870 мільйонів гривень. 

Правоохоронці наклали арешт на згадані ділянки та розпочали два окремі кримінальні провадження проти причетних осіб.

За попередньою класифікацією слідчих ДБР, організаторам схеми загрожує покарання до 10 років ув’язнення за кримінальною статтею — «Зловживання службовим становищем».

 

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0