Спецможливості
Новини

На початку січня умови для перезимівлі озимини були добрими

14.01.2022
834
 На початку січня умови для перезимівлі озимини були добрими фото, ілюстрація

Протягом першої декади січня в Україні загалом не спостерігалося несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимих, відзначають фахівці Гідрометеоцентру України у декадному огляді.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

«Однак високі температури повітря (вище +3-5°С) протягом останніх днів грудня і на початку січня могли викликати відновлення фізіологічних процесів і пробудження рослин зимуючих культур на межі відновлення вегетації, що могло призвести до зниження їхньої зимостійкості», — уточнили агрометеорологи.

Також повідомляється, що в першій декаді січня на окремих полях Харківської та Сумської областей відзначалося утворення льодяної кірки товщиною від 1 до 3 мм, місцями в Сумській області — до 20 мм, ступінь поширення — від 40 до 90% площі поля.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до-1-5°, місцями в Одеській, Донецькій та Луганській областях — до -6-8°С, місцями в південних областях вона була позитивною. При цьому, за розрахунками агрометеорологів, критична температура вимерзання склала: озимої пшениці у фазі утворення сходів і третього листка — мінус 12-14°С, у фазі кущіння — мінус 15-17°С; озимого жита — мінус 15-18°С; озимого ячменю та озимого ріпаку — мінус 9-12°С.

Інтерв'ю
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0