Спецможливості
Новини

У Мінекономіки пояснили аномальні ціни на овочі та фрукти

20.08.2020
771
У Мінекономіки пояснили аномальні ціни на овочі та фрукти  фото, ілюстрація

Ціни на фрукти в Україні в липні поточного року зросли на 1% в річному вираженні замість звичного зниження в цьому місяці, йдеться в огляді інфляції за липень департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування мінекономіки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на echokieva.

При цьому, в 2017-2019 роках середнє липневе зниження ціни на фрукти, за розрахунками Мінекономіки, становило 4% в річному вираженні. 

«Ціновий тиск на ринок було викликано негативним впливом погодних умов навесні, що знизило обсяги врожаю, зокрема, фруктів (втрата частини врожаю), і більш дорогим імпортом», — йдеться в огляді. 

Відзначається, що в липні фактор сезонності проявився в зростанні цін на кавуни, оскільки вони, в основному, дешевшають тільки в серпні. Також повідомляється, що в липні виросли ціни і на окремі овочі, зокрема, на моркву, через перебої в поставках. 

За сім місяців 2020 року обсяги імпорту овочів групи «морква, ріпа, столові буряки, редька, селера» знизилися в 7,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. 

Відповідно до огляду, в цілому в липні ціни на більшість овочів залишалися нижче, ніж за аналогічний місяць 2019 року, що пояснюється надходженням на ринок нового врожаю. 

При цьому також виріс імпорт окремих овочів — за сім місяців поточного року Україна збільшила закупівлі за кордоном картоплі в 10,7 рази, огірків — на 41,5%, помідорів — майже на 20%. 

«Крім того, з-за обмеженого попиту на зовнішніх ринках також і на продукцію птахівництва, відбулося зниження внутрішніх цін на яйця (на 15,1%)», — йдеться в огляді. 

Мінекономіки також відзначило нетипове зниження цін на м’ясо в липні, що пов’язано з падінням світових цін на свинину та яловичину. 

Ключові слова: овочі, фрукти, ціна

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее

1
0