Спецможливості
Новини

В Італії розробили дрон для штучного запилення волоського горіха

08.06.2017
2944
В Італії розробили дрон для штучного запилення волоського горіха фото, ілюстрація
Через низку причин природне запилення садів часто виявляється недостатнім, тому знижується урожай

Фірма Aermatica3D, яка спеціалізується на виробництві дронів для спеціальних цілей, у співпраці з сільськогосподарським консорціумом провінції Емілія-Романья (Emilia Agrarian Consortium, Італія) і фахівцем з вирощування горіха Еуженіо Коззоліно, створила дрон для штучного запилення горіхових садів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію группи в Facebook "Ореховый сад".

У цій провінції, як і в інших регіонах Італії та ряді інших країн Європи, збільшується сучасне виробництво волоського горіха. Через низку причин природне запилення садів часто виявляється недостатнім, тому знижується урожай.

Доктор Е.Коззоліно за технічної та промислової підтримки своїх партнерів протягом декількох років шукав можливості застосування штучного додаткового запилення горіхових садів. Він збирав пилок, поширював його з поверхні землі і оцінював статистично ефективність штучного запилення і його економічні результати. У цьому році було зроблено наступний крок в дослідженні - у співпраці з партнерами було створено і застосовано для штучного запилення в промислових умовах безпілотний літальний апарат.

До теперішнього часу Aermatica3D і консорціум Емілії вже провели чимало успішних експериментів по застосуванню дронів в сучасному сільському господарстві. Так, вони брали участь в проекті з біологічного захисту кукурудзи проти кукурудзяної вогнівки (Ostrinia nubilalis), застосовуючи дрони для розсіювання капсул з яйцями ентомофага трихограми (Trichogramma brassicae). Як виявилося, розпорошення пилку значно складніше розсіювання капсул з трихограмою, так як вимагає іншого маршруту польоту, та й сам продукт - пилок - набагато дрібніший і інакше розподіляється в повітрі.

Нова система розпилення застосовується на дроні BLY-A (заснований на платформі DJI M100; фірма Aermatica3D є авторизованим дилером фірми DJI в Італії). Вона працює за допомогою віддаленого контролю, створеного фахівцями Aermatica3D, і забезпечує рівномірний розподіл пилку.

Професійна програма, створена на базі DJI SDK, надає можливість оператору планувати роботу і керувати польотом, контролюючи при цьому автоматичне розпорошення пилку. При цьому на обробку 1 га саду потрібно менше 10 хв., включаючи час на підзарядку і налаштування апарату. З економічної точки зору витрати на штучне запилення можна порівняти з ціною декількох кілограмів горіхів, але прибавка врожаю досягає декількох центнерів з 1 га.

Дрон для искусственного опыления ореховых садов

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0