Спецможливості
Новини

У І півріччі 2019 року імпорт продукції АПК в Україну збільшився на 7.5%, – Микола Пугачов

01.08.2019
640
У І півріччі 2019 року імпорт продукції АПК в Україну збільшився на 7.5%, – Микола Пугачов фото, ілюстрація

За даними Державної служби статистики, у січні-червні 2019 року в Україну було ввезено агропродукції на 2,8 млрд дол. США. Це на 0,2 млрд дол. США (+7,5%) більше, ніж за 6 місяців минулого року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр НААН.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає близько половини імпортних поставок. За І півріччя 2019 року у цьому регіоні було закуплено сільгосппродукції на суму в 1436 млн дол. США.

Значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили продовольства у партнерів з Азії – на 508 млн дол. США (17,8% у загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки – на 231 млн дол. США (8,1%) та африканського континенту – на 148 млн дол. США (5,2%).

У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця посідають Польща (297 млн дол. США), Німеччина (237 млн дол. США), Туреччина (172 млн дол. США), США (153 млн дол. США), Франція (147 млн дол. США), Італія (144 млн дол. США), Нідерланди (113 млн дол. США), Норвегія (92 млн дол. США) та Іспанія (85 млн дол. США). Сумарно ці країни забезпечують трохи більше 50% вартості вітчизняного аграрного імпорту.

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою І півріччя 2019 року стало зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком насіння олійних культур (в першу чергу, соняшнику), зауважив експерт.

Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї товарної групи, який за 6 місяців поточного року склав 284 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 174 млн дол. США.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – плоди, в основному, цитрусові і банани, та горіхи. Їх імпорт у І півріччі склав 278 млн дол. США.

Насіння олійних культур, переважно соняшнику, за січень-червень 2019 року імпортували на 231 млн дол. США.

Обсяги поставок в Україну тютюнових виробів за цей період становили 206 млн дол. США, алкогольних напоїв – 186 млн дол. США, а какао-продуктів та шоколаду – 137 млн дол. США.

Різних харчових продуктів, у тому числі екстрактів, концентратів, готових соусів тощо, закупили за кордоном на 197 млн дол. США.

Сукупно ці продукти утворюють понад 53% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Микола Пугачов.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
1 жовтня 2023 року на посаду керівника BASF Agricultural Solutions в Україні був призначений Сезарі Урбан. Пан Сезарі має за плечима величезний досвід роботи у бізнесі — і не лише в аграрному. Хоча саме на аграрний бізнес припадає більша... Подробнее

1
0