Спецможливості
Новини

У Черкаській області збільшують площі під гарбузом

03.10.2019
774
У Черкаській області збільшують площі під гарбузом фото, ілюстрація

Село наполегливо шукає вихід із ситуації, коли зміна клімату вимагає нових підходів для ведення сільського господарства. В Черкаській області в даний час клімат майже такий, як в Одеській області, тому місцеві жителі почали вирощувати сільськогосподарські культури, які є традиційними для Одеської області: виноград, кавуни, дині. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Відразу за Уманню можна помітити виноградники, а на сільських городах кавуни і дині. Традиційна для сільських дворів картопля в останні роки частіше замінюється гарбузами. По-перше, витрати невеликі. Не потрібно захищати ділянки від жуків, кілька разів прополювати бур'яни, вносити добрива. Картоплю почали садити менше, тільки для своїх потреб.

Але куди подіти гарбуза? Місцеві жителі зазвичай виймають тільки зернятка, розсікаючи гарбуз наполовину лопатою, а всі інші залишають на полі для перегною. За винятком тих, хто використовують гарбуз на корм тваринам.

"Гарбузи використовують в кулінарії та медицині - це смачні та поживні ласощі, з яких можна приготувати чимало гастрономічних новинок. Я вже не кажу, що гарбуз входить до складу багатьох медичних препаратів.

Тому викликає здивування, що наша переробна промисловість дуже неповоротка і не звернула увагу на ситуацію, яка склалася в селах у зв'язку з потеплінням та нездатністю частини селян засівати присадибні ділянки традиційними культурами", - говорить Володимир Тимощук, який займається вирощуванням цієї культури в останні роки.

Зараз поля Черкаської області встелені гнилою м'якоттю від гарбузів, яку ніде використовувати - домашніх тварин в селах тримають все менше.

Інтерв'ю
Своєчасне, якісне та кваліфіковане сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки є гарантією її безвідмовної роботи впродовж сезону. Компанія CLAAS — один з провідних виробників високотехнологічної, сучасної техніки для сільського... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0