Спецможливості
Новини

У найближчі 10 років в будівництво зерносховищ аграрії вкладуть мінімум $12 млрд

16.05.2017
1239
У найближчі 10 років в будівництво зерносховищ аграрії вкладуть мінімум $12 млрд фото, ілюстрація
У найближчі 10 років в будівництво нових зерносховищ українські аграрії вкладуть мінімум $12 млрд

У найближчі 10 років в будівництво нових зерносховищ українські аграрії вкладуть мінімум $12 млрд. Такий прогноз зробив генеральний директор будівельної компанії ТММ Микола Толмачов, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

При нинішніх обсягах експорту близько 39 млн т в рік потреба в зерносховищах буде збільшуватися. «У будівельних компаній зараз багато замовлень на елеватори. Думаю, на цей ринок підтягнуться і нові гравці», - впевнений М. Толмачов.

З огляду на темпи зростання виробництва зерна, в найближчі роки Україні знадобиться ще 10 млн т елеваторних потужностей, упевнена аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Наталя Шпигоцька.

Дійсно, в останні роки багато агрокомпанії зайнялися будівництвом власних елеваторів. «Це вигідніше, ніж зберігати зерно на чужих потужностях, - вважає генеральний директор компанії Grain Alliance Євген Радовенюк. - У період збирання врожаю ціни на зберігання зашкалюють».  З 2016-го, коли почалися перебої з зерновозами, власники елеваторів удвічі підняли ціни на свої послуги. У минулому році Grain Alliance завершила будівництво другої черги Пирятинського елеватора потужністю 36 тис. т. У найближчі кілька років компанія має намір побудувати ще 100 тис. т потужностей зі зберігання.

Найчастіше компанії зводять зернові комплекси з металевими силосами великого діаметру. «Їх простіше і швидше побудувати, вони ефективніше в обслуговуванні, полегшують механізацію та автоматизацію процесів з зерном», - пояснює начальник управління логістики ПАТ «Аграрний фонд» Олександр Лисенко.

Для дрібних фермерів, у яких немає грошей на будівництво власних зерносховищ, виходом може стати будівництво кооперативних елеваторів. За таким принципом працюють фермери у Франції і Канаді. В Україні перший спільний елеватор потужністю 54 тис. т в Дніпропетровській області будує кооператив з 70 фермерів.

Найзручніші майданчики для будівництва елеваторів розташовані біля великих річок, в першу чергу Дніпра і Південного Бугу. Через дефіцит зерновозів, ріст тарифів на перевезення залізницею і посилення вагового контролю автотранспорту, річкова логістика стає все більш зручною для транспортування вантажів.

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0