Спецможливості
Новини

В Аргентині хочуть побороти плодову муху екологічними технологіями

17.11.2017
1539
В Аргентині хочуть побороти плодову муху екологічними технологіями фото, ілюстрація

Аргентина впроваджує технологію стерилізації комах, сподіваючись звести в країні середземноморську плодову муху. Про це пише propozitsiya.com за матеріалами закордонних видань.

Технологія полягає в тому, що в сади і ягідники випускають стерильних самців, які, спаровуючись із самками, не приносять потомства. В такий спосіб країна хоче захистити насадження високорентабельних культур, в першу чергу лохини, від шкідника, який є карантинним в Україні і, хоча й не зустрічається в нашій державі, цілком може розселитися в південних областях у разі завезення, оскільки тамтешні умови є цілком сприятливими, особливо враховуючи глобальне потепління. Вогнища шкідника були зафіксовані в Одеській обл. в 2007 і 2010 р.р., але тоді їх вдалося локалізувати.

З-поміж об’єднань сільгоспвиробників партнером програми виступила саме асоціація виробників лохини одного з регіонів. Технологія є абсолютно дружньою для довкілля і виступає елементом інтегрованої системи захисту від шкідників.

Технологія полягає в розміщенні в агроценозах багатьох тисяч лялечок стерильних комах разом з запасом усього необхідного для вилуплення дорослих комах. Це дає змогу припинити життєвий цикл популяції комах у ландшафті, що дає надію позбутися цього шкідника в країні. Технології заселення таких лялечок навчають як співробітників спеціальних служб, так і фермерів.

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0