Спецможливості
Новини

В AgroMarket UUB опублікували аналітичний звіт ринку зернових та олійних за лютий 2024 року

18.03.2024
303
В AgroMarket UUB опублікували аналітичний звіт ринку зернових та олійних за лютий 2024 року фото, ілюстрація

Згідно з інформацією, що міститься у звіті AgroMarket UUB від Української універсальної біржі, на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур лютий перебував у відносному стані спокою. Проте все ж тенденція до зниження за деякими напрямками прослідковувалася.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.

«Наявність великих товарних запасів пшениці в ЄС і Чорноморському регіоні обмежувало спроби до зростання. Крім того, не додавав оптимізму на висхідний тренд слабкий експортний попит та наближення початку посівної кампанії», – зазначили аналітики біржі.

Підтримку цінам на кукурудзу надавав попит тваринницьких підприємств та імпортерів. Натомість, потенціал до зростання вартості культури стримували низькі цінові пропозиції імпортерів.

Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, упродовж лютого озимі культури перебували переважно у стані неглибокого зимового спокою. У західних, на більшості площ південних та центральних областей, створювалися  сприятливі умови для  повільної вегетації рослин.

Середні ціни по Україні на кінець лютого щодо початку місяця:

  • пшениця, 2 клас – 6 545,49 грн/т (-1,95%);
  • пшениця, 3 клас – 6 029,01 грн/т (+0,29%);
  • пшениця, 4 клас – 5 195,53 грн/т (-0,32%);
  • кукурудза – 5 009,87 грн/т (+0,82%);
  • ячмінь – 5 115,48 грн/т (+1,17%).

На кінець місяця світові ціни на зернові та олійні культури відображали незначне відновлення після періоду зниження. Це укріплення відбувалося, незважаючи на невизначеність навколо посівних площ у Сполучених Штатах, які ще належить визначити.

«Ф’ючерси на кукурудзу відновилися, пройшовши фазу ліквідації та зосередившись на погодних умовах 2024 року та ризиках пропозиції. Ф'ючерси на соєві боби спочатку впали до нових мінімумів, потім закрили місяць вище», – додають аналітики.

З повною версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0