Спецможливості
Новини

У 2018 році взаємна торгівля агропродукцією між Україною та ЄС встановила рекорд, наблизившись до 9 млрд дол США, – Микола Пугачов

21.02.2019
800
У 2018 році взаємна торгівля агропродукцією між Україною та ЄС встановила рекорд, наблизившись до 9 млрд дол США, – Микола Пугачов фото, ілюстрація

У 2018 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом встановила рекорд, наблизившись до 9 млрд дол. США, що на 11,4% перевищило показник 2017 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов. При цьому додатне сальдо становило 3,6 млрд дол. США.  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

За його словами, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія і Франція. Ці країни створюють близько 73% сумарного вітчизняного торгівельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

Продовжують зміцнюватись зв’язки України з Бельгією та Великою Британією. Торік обсяги торгівлі сільгосппродукцією з ними збільшились до 509 млн дол. США та 303 млн дол. США відповідно.

Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн – членів ЄС на суму майже 2,7 млрд дол. США. Це на 18% більше ніж 2017 року.

В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС, зазначив Микола Пугачов, поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів.

У 2018 році Україна найбільше – 309 млн дол. США – витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних.

У групі продуктів «какао-боби, шоколад», імпортувався переважно шоколад. На солодощі у 2018 році було витрачено 174 млн дол. США.

Поставки з Європи тютюну і виробів з нього становили 173 млн дол. США.

Обсяги поставок на український ринок м’ясної продукції склали 157 млн дол. США.

Насіння олійних закупили на 141 млн дол. США, а залишків та відходів – продуктів для годівлі тварин – на 179 млн дол. США.

Поставки вітчизняної сільгосппродукції до Європейського Союзу становили торік 6,3 млрд дол. США. Понад 80% з них припадає на експорт зернових та олійних культур, жирів та олії, залишків та відходів, підсумував Микола Пугачов.

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0