Спецможливості
Новини

В 2018 році на світовому ринку часнику очікується обвал цін

20.03.2018
6878
В 2018 році на світовому ринку часнику очікується обвал цін фото, ілюстрація

В сховищах Китаю лишаються великі запаси нерозпроданого врожаю часнику, як наслідок суттєвого збільшення виробництва в 2017 році. Саме висока пропозиція китайського часнику спровокувала падіння світових цін в минулому році, і схоже на те, що негативний тренд буде зберігатись і в 2018 році ,перш за все, завдяки великим перехідним запасам в Китаї. До речі, сьогодні ціни на часник в Китаї продовжують втримуватись на рекордно низькому рівні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Інфо-Шувар.

 

«Експортний бум часнику в Китаї в 2015-2016 роках стимулював фермерів усього світу наростити виробництво. Ряд фермерів, які до цього спеціалізувалися на інших овочах, перепрофілювалися і зробили ставку на часник. В результаті 2017-й став провальним для світового ринку часнику», - розповідає один з трейдерів Китаю.

«Цього року на ринок вийшло багато часнику з таких країн, як Домінікана, Пакистан і Бангладеш. Це призведе до зниження експортних цін на китайський часник. Але нижчі ціни в черговий раз можуть простимулювати експорт і, відповідно, зростання виробництва»,- попереджають китайські експерти.

«На поточний момент ми маємо повні склади часнику. Протекціоністська політика ряду країн, які намагаються захистити свого виробника, навряд чи принесе бажаний ефект. Експортні ціни на часник продовжать падіння. Перспективи на наступні два роки навряд чи можна назвати оптимістичними. Наші виробники часнику повинні почати скорочувати площі , інакше ситуація закінчиться світовим колапсом »- пишуть китайські ЗМІ.

Місцеві ЗМІ також наголошують, що сьогодні ціни на часник в Китаї продовжують втримуватись на рекордно низьких позиціях.

Протягом багатьох років китайський часник користується попитом в усьому світі. Обсяг експорту на ринки Південно-Східної Азії є найвищим, а в Європу - найнижчим. Китайський часник в основному експортується під національним брендом через порт Циндао. Основними імпортерами є Центральна і Південна Америка, Південно-Східна Азія та Європа, повідомляє портал Аgroxxi із посиланням на китайські ЗМІ.

Нагадаємо, за даними «Інфо-Шувар» сьогодні минулорічний часник на майданчиках гуртових ринків пропонується по 38-50 грн/кг (1,17- 1,54 EUR/кг) в залежності від якості. Молодий часник виробництва Єгипет гуртом пропонується по 60-75 грн/кг (1,17- 1,54 EUR/кг) . Рік тому ціни були на 15-20 % вищими.

В 2017 році українські фермери вперше зіткнулися з проблемою збуту часнику, влітку на внутрішньому ринку ціни на продукцію обвалились нижче рівня собівартості. На думку фахівців українського ринку,  в 2018 році площі під часником в Україні знов розширяться, тобто, за нормальних погодних умов,  пропозиція українського часнику може в черговий раз збільшитись, а ситуація із цінами погіршитись.

<

Інтерв'ю
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее