Спецможливості
Новини

У 2017-му Україна може отримати серйозні інвестиції, - Національна інвестрада

26.12.2016
992
У 2017-му Україна може отримати серйозні інвестиції, - Національна інвестрада фото, ілюстрація
Найбільша проблема на сьогодні в Україні - відсутність конкурентних інвестиційних пропозицій, які достатньо якісно пропрацьованних проектів, які можна запропонувати інвесторам

Найбільше інвесторам заважають приймати позитивні рішення щодо фінансування в Україні три речі.  Які саме - розповіла голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів в інтерв'ю на biz.nv.ua, пише propozitsiya.com.

Експерт зазначила, що інвестори не інвестують в країну, а інвестують в конкретну угоду. І найбільша проблема на сьогодні в Україні - відсутність конкурентних інвестиційних пропозицій, які достатньо якісно пропрацьованні та які можна запропонувати інвесторам.

"Крім того є три речі, які їм заважають приймати такі рішення", - додала Ю.Ковалів.

У першу чергу - це судова система. Які би не були всі решта проблем з дозволами, з ліцензіями, з недосконалим регуляторним полем, якщо є довіра до судової системи і є інституція, в якій можна оскаржити будь-яке рішення – чи недобросовісного контрагента, чи недобросовісний державний орган чи конкретного держслужбовця – то всі решта проблем можуть бути вирішені в судах. На сьогодні, на жаль, наша судова система не забезпечує інвестору такої впевненості, констатує експерт.

На другому місці - податкова система, яка "просто дражнить інвестора". "Вона не стільки створює в кінцевому випадку проблем, але це займає купу часу, купу коштів на юристів, купу судових рішень. І воно створює велике роздратування", - пояснила голова офісу Національної інвестиційної ради.

Третя - корупція.

Загалом, експерт визнала, що цей рік був роком відновлення зацікавленості інвесторів Україною. Якщо у другій половині 2014 р. і в 2015 р. Україну взагалі серйозно як інвестиційно привабливу країну ніхто не розглядав, то в 2016 р. почались перші сигнали, які дають інвесторам розуміння, що можна в цю сторону дивитись, каже Ю.Ковалів. Серед таких "сигналів" вона назвала зниження інфляції, покращення суверенних рейтингів.

За прогнозом Ю.Ковалів, якщо ситуація буде не гіршою у 2017 р., то Україна у наступному році побачить перші серйозні інвестиції, відновлення інвестування в Україну.

Згідно статистики, у 2016 р. зростання экономiки в порівнянні з 2015 р. склало 1,5%, реальні зарплати збільшилися на 6%, продаж електроніки і побутової техніки – на 25%, а продаж нових автомобілів взагалі – на 41%.

У той же час, в цьому році в Україні збільшилася кількість обшуків і перевірок бізнесу. З уряду пішло безліч реформаторів, а самі реформи здорово загальмувалися, зазначила експерт.

Ключові слова: інвестиції, Юлия Ковалив

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0