Твердження, що за українською землею стоїть черга, - міф, - Agricom Group
Твердження, що за українською землею стоїть черга - це міф, землі вистачає по всьому світу. Таку думку висловив виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.
Експерт додав, що в України є люди, які хочуть заробити на своїй землі, і їм треба дати таку можливість. А якщо упустити шанс, таких людей може не залишитися.
На думку П. Мельника, відкриття ринку землі стане спробою врятувати українське село.
"Є хороший закон про розподіл надходження податків до місцевого та державного бюджетів, завдяки якому другий рік податки направляють безпосередньо в село. Ми зацікавлені у сплаті податків, а пайовики зацікавлені здавати нам землю в оренду, адже це хоч і невеликі, але інвестиції в рідне село . Для тих же, хто хоче працювати на своїй землі, повинні бути можливості. Моя позиція і позиція моїх колег така - ринок землі треба відкривати, але не перетворюючи це в клоунаду. Народ повинен в цьому брати участь", - зазначив він.
Говорячи про законопроекти про обіг земель сільгосппризначення, П. Мельник зазначив, що в одному з документів залишається відкритим питання - як бути з тими, хто отримав землю за договором обміну?
"В Україні ринок є, тільки на ньому заробляють всі, крім простих людей. Виявляється, є ряд підприємств, які отримали землю від приватних осіб шляхом обміну. Наприклад, вони поміняли 5 соток на 2 га, і таким чином назбирали до 4-5 тис . га. Таких прикладів знайдеться багато. Люди начебто все робили правильно, нічого не порушували, але в нових законопроектах вони залишилися поза правовим полем. Зараз прокуратура почала ходити за такими людьми, намагаючись знайти склад злочину. Ось так от у нас в країні все працює . Тому це питання треба прописати", - додав виконавчий директор Agricom Group.
Що стосується зняття мораторію на продаж землі, то експерт провів аналогію.
"Уявіть, що у Вас є квартира в одному з багатоквартирних житлових будинків. Але рішення, продавати її чи ні, приймаєте не Ви, а мешканці будинку. Хотіли б так? А ось у нас в країні так 20 років знущаються над пайовиками. Багато з них вже давно померли, так і не зрозумівши, володіли вони цією землею чи ні. Деякі політики пропонують провести референдум, відкривати ринок чи ні. Але, це те ж саме, що мешканці сусіднього будинку вирішуватимуть, продавати Вашу квартиру чи ні! Я не виріс в селі, але я з ним дуже пов'язаний. І я бачу, що село знищили багато років назад. Якщо хтось хоче його добити, знову організуйте колгоспи. А якщо ми дамо інструмент для продажу землі, це буде тільки на краще. При цьому іноземцям не давати купувати землю", - підсумував П. Мельник.