Спецможливості
Новини

Уряд проаналізував правила гри на ринках землі країн ЄС

30.06.2017
1566
Уряд проаналізував правила гри на ринках землі країн ЄС фото, ілюстрація
У країнах, які стали членами Європейського Союзу пізніше, як правило, вводяться обмеження щодо володіння сільськогосподарськими землями для іноземців

Аналітики проаналізували правила ринку землі у різних країнах Євросоюзу. Результати оприлюднили у додатку до нещодавно затвердженої Кабміном "Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними", пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Порівнявши законодавства різних країн, уряд прийшов до загальних висновків: обмеження володіння землею в одні руки в Угорщині становить 300 га для фізичних і юридичних осіб, у Румунія - 200 га для фізичних і юридичних осіб, у Данії - 30 га для осіб, які мають фахову освіту та фермерський досвід. Також відмічається відсутність юридичних обмежень щодо володіння сільськогосподарськими землями у більшості країн-членів ЄС.

У країнах, які стали членами Європейського Союзу пізніше, як правило, вводяться обмеження щодо володіння сільськогосподарськими землями для іноземців.

Переважно в усіх країнах держава не регулює ціни на землю. 

У Польщі, Румунії, Естонії, Хорватії та Сербії від 53 до 100% державних земель перебувають у приватній власності,  у Швейцарії - 100%, Нідерландах - 89%, Ірландії – близько 91%, Великобританії - 90%, Австрії - 53%, Сербії - 92%, Румунії - 94%.

При цьому вартість на землю - висока й законодавчо обґрунтована. Так, 1 га землі у Румунії обходиться в $6 тис., у Хорватії - $7 тис., Сербії - $13 тис., Австрії - $45 тис., Великобританії - $31 тис., Швейцарії - $70 тис.

Податок на продаж землі становить не менше 2%, але не перевищує 6–8%. У деяких країнах - наприклад, у Ірландії, для молодих фермерів його опускають до 0%.

Земля продається і купується на аукціонах.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0