Новини
Урожай ранніх культур на Львівщині зріс на 5% порівняно з минулим роком
27.08.2024
247
На Львівщині завершили збирання врожаю ранніх зернових, зернобобових та олійних культур. Із зібраної площі 274,4 тис. га загальний обсяг намолоту зерна цих культур у господарствах усіх категорій становить близько 1,4 млн. тонн у бункерній вазі, що на 5% більше, ніж у минулому році. Частка зернових і зернобобових культур складає 87% від загального обсягу врожаю, що на 2% більше, ніж у минулому році.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
«Площі під ранніми культурами трохи менші в порівнянні з минулим роком, проте врожайність основних ранніх культур вища. Внаслідок цього аграрії зібрали більший обсяг валового виробництва», – коментує Катерина Олинець, т. в. о директора департаменту.
За оперативною інформацією департаменту, валовий збір зернових та зернобобових культур з усіх господарств становить 1211,5 тис. тонн у бункерній вазі, з яких 82,5% (999,5 тис. тонн) припадає на пшеницю.
Зібрані площі ранніх зернових та зернобобових культур склали 223,4 тис. га (на 4,6 тис. га менше, ніж минулого року). Середня бункерна врожайність становить 54,2 ц/га, що на 5,4% (на 2,8 ц/га) більше, ніж у минулому році.
Щодо ранніх олійних культур, валовий обсяг врожаю ріпаку (озимого і ярого) зменшився на 2% порівняно з минулим роком через зменшення площ на 10% (-5,4 тис. га), зокрема зменшення площ під ярим ріпаком. Валовий обсяг врожаю ріпаку склав 182,9 тис. тонн (-3,7 тис. тонн), зібраного з площі 51,0 тис. га. Середня врожайність ріпаку досягла 35,9 ц/га, що на 7,4% (на 2,5 ц/га) більше, ніж у минулому році.
Читайте також
18:00 • Вчора135
Інтерв'ю
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Статті