Спецможливості
Новини

Врожай соняшнику в Україні в 2019 році: приріст або скорочення?

17.10.2019
972
Врожай соняшнику в Україні в 2019 році: приріст або скорочення? фото, ілюстрація

Після високоврожайного 2018 р., що призвело до падіння закупівельних цін та невисоку рентабельність, скорочення посівних площ під соняшником в Україні в 2019 р. цілком зрозуміло. Однак, незважаючи на зниження площі на 3%, середня врожайність очікується на рівні 25 ц/га, що дозволить встановити новий рекорд виробництва олійної та зібрати 15,4 млн. тон, згідно з прогнозами аналітиків ІА «АПК-Інформ». Нагадаємо, що в 2018 р. врожай оцінюється в 15,2 млн. тон. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

За оперативними даними Мінагрополітики, збирання соняшнику за станом на 16 жовтня ц.р. здійснено на площі 5,33 млн. га (91% від прогнозу), що на 2% нижче торішніх темпів. При цьому намолочено 12,9 млн. тон проти 12,1 млн. тон на аналогічну дату минулого року (+7%). Поточна середня врожайність соняшнику перевищує торішній рівень на 9%, складаючи 24,1 ц/га.

Учасники ринку відзначають хорошу якість соняшнику нового врожаю, зокрема, олійність олієнасіння знаходиться в середньому на рівні 44-51%.

Тим часом, в своїх жовтневих оцінках USDA знизив потенціал валового збору українського соняшнику в поточному році на 1 млн. тон - з 15,5 до 14,5 млн. тон, за рахунок зниження врожайності. Таким чином, експерти американського сільгоспдепартаменту очікують скорочення на 500 тис. тон в порівнянні з торішнім врожаєм.

Ключові слова: врожай, соняшник, Україна

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0