Спецможливості
Новини

УПОА підготувала прогноз цін та врожайності яблук на 2018 рік

27.03.2018
2593
УПОА підготувала прогноз цін та врожайності яблук на 2018 рік  фото, ілюстрація
УПОА підготувала прогноз цін та врожайності яблук на 2018 рік

Аналіз інформації про погоду, та звіти садівників про ситуацію в садах дозволяє сподіватися на рекордний врожай яблука в 2018 році в Україні. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення Української плодоовочевої асоціації.

В той же час, підтвердити цей прогноз можна буде лише після завершення цвітіння садів, а це буде приблизно в середині травня.

Але вже зараз зрозуміло, що завдяки відносно стабільним кліматичним умовам зими, без аномальних морозів та з високою кількістю опадів, садівникам вдалося практично повністю запобігти ушкодження та знесилення дерев. Минулого року приморозки в травні різко знизили врожайність багатьох фруктів, дерева змогли "відпочити" та накопичити достатню кількість поживних речовин, що буде позитивно впливати на врожайність в поточному році.

Крім цього, в 2018 році вступає в плодоношення значна кількість молодих садів як яблука, так і черешні, тому велика питома вага молодих яблуневих садів еволюційно збільшить свою продуктивність в 2018 році. Отже, загальний обсяг врожаю збільшиться.

Також на думку експертів, на ринку яблук України варто очікувати різкого зниження цін. Особливо важко буде виробникам, які вирощують яблуко не дуже популярних сортів та не високої якості. Цілком імовірно, що таке яблуко буде продаватися по тій же ціні, що й промислове яблуко. В той же час, якісне яблуко перспективних сортів буде активніше експортувати, тому виробники, що будуть експортувати яблуко, можуть навіть збільшити дохід порівняно до сезону 2017/18. В той же час якісне яблуко на внутрішньому ринку буде продаватися на 30-50% дешевше, ніж в попередньому сезоні.

Але експерти наголошують, що це лише попередній прогноз, який може зазнати змін внаслідок природних катаклізмів в найближчі півтора місяці.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0