Спецвозможности
Новости

Упевнений поступ «ІнтерАГРО»

13.03.2012
653
Упевнений поступ  «ІнтерАГРО» фото, иллюстрация

VIII Міжнародна виставка рентабельного високоефективного сільського господарства «ІнтерАГРО» традиційно зібрала в павільйонах виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» широкий загал аграріїв, фахівців суміжних галузей, операторів ринків сільгосптехніки, насіння, засобів захисту рослин. Тваринники, до того ж, мали змогу відвідати й виставку Agro Animal Show, яка відбулася вдруге.

Переможна хода «ІнтерАГРО» виставковим ринком триває. Наразі вже складно собі уявити, що якийсь десяток років тому такої виставки в Україні не було. Цьогорічна «ІнтерАГРО» - це 32 тис. м2 експозиційної площі, 500 учасників, серед яких - 160 іноземних із понад 20 країн світу. Кількість відвідувачів цього року перевищила 20-тисячну позначку, попри тріскучі морози, що стояли на початку лютого в українській столиці. Вочевидь, аншлагам на виставці сприяє вдалий час її проведення, адже передсезонний ажіотаж, який традиційно охоплює агробізнес на межі зими та весни, матеріалізувався в силу-силенну замовлень просто на стендах експонентів.
Успіх «ІнтерАГРО» свідчить: агросектор України почувається доволі впевнено серед численних кризових хвиль. Звісно, й на сільське господарство очікує безліч викликів, на які слід вчасно реагувати. У вітальному слові міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк підкреслив, що «склад учасників та ділова програма виставок свідчать про спрямованість заходу на підтримку вітчизняних аграріїв».
Порівняно з 2011 р., «ІнтерАГРО» зросла і в масштабах виставкових стендів. Генеральний директор одного з основних забудовників ексклюзивних стендів - ТОВ «Альпака» - Олег Кравченко підкреслив: «Вимоги до стендів визначили завдання експонування великої техніки. Високі конструкції, великі фризи, добре освітлення техніки були головними правилами проектування. Домінування двоповерхових конструкцій свідчить про явний дефіцит експомісць. Приміром, на стенді компанії John Deere ми організували двоповерхову зону для переговорів площею 200 м2, обшиту фактурним ДСП у стилістиці славнозвісного бренду. Яскраво-червона динамічна подача стенду РОСТСЕЛЬМАШ - генерального спонсора виставки, як завжди, була акцентом третього павільйону. Наголос на світлові рішення зробили компанії «Агро-Союз» і Gaspardo - це вигідно виокремило їх у павільйоні».
   У перший день роботи виставки виробниче підприємство «Корпорація «Агро-Союз»» представило власну нову розробку: універсальну восьмирядну сівалку точного висіву «Агро-Союз FM-3090», яка дає можливість працювати з різними культурами - від дрібнонасіннєвих зернових до просапних (у тому числі з кукурудзою та соняшником).
Ось як прокоментував цю подію директор корпорації «Агро-Союз» Сергій Прокаєв: «Інженери-конструктори Корпорації розробили на базі бразильського агрегату Fankhauser сівалку для наших умов і наших технологій. Сівалка дає можливість вносити добрива під горизонт посіву для просапних культур. Ще одна її важлива особливість у тому, що вона адаптована під збиральну техніку України, Росії і Казахстану. Наші аграрії використовують восьмирядні жниварки, тому й сівалки мають бути такими самими, інакше зростають втрати під час збирання врожаю. Отже, ще на етапі висівання скорочуються жнивні втрати».
Сівалка може працювати за мінімальної технології, а також за технології прямого висівання (нульова) за великої кількості пожнивних решток.
Знайомство з технічними новинками, передовими технологічними рішеннями, отримання нових знань від фахівців-практиків, обмін досвідом стали найважливішим елементом роботи сучасних агропромисловців. Інновації - це вже не данина моді, а конче потрібна умова виживання й успішного розвитку сільгосппідприємств у нинішніх реаліях. Тому на виставці «ІнтерАГРО» Корпорація «Агро-Союз» експонує саме інноваційну техніку, тентові ангари та обладнання для рослинництва і тваринництва.
Як завжди, яскравою була експозиція генерального спонсора виставки - російського заводу РОСТСЕЛЬМАШ. Комерційний директор РОСТСЕЛЬМАШу Ілля Челпанов зазначив: «За минулий рік обсяг продажу наших комбайнів усіх моделей в Україну подвоївся і становив 200 одиниць. У 2012 р. ми плануємо збільшити цю цифру до 350 комбайнів і маємо на меті зайняти 35-40% частки ринку техніки, що продаватиметься в Україні.
Знаковим став для РОСТСЕЛЬМАШ вивід на ринок України нового трактора Row-Crop VERSATІLE 305. На нашу думку, трактори серії VERSATІLE мають чудову перспективу в Україні, оскільки вони прості і надійні в експлуатації та привабливі за ціною. Важливий напрям збільшення присутності РОСТСЕЛЬМАШу в Україні - розширення мережі сервісних центрів і мобільних сервісних бригад, які мають усе необхідне обладнання. Але навіть у разі виникнення складної проблеми ми її розв'яжемо в якнайстисліший термін: згадайте, що від Ростова до українського кордону - лише 80 км, а в самому Ростові ми маємо сучасний логістичний центр із запчастин і вузлів. Нарешті, РОСТСЕЛЬМАШ запускає в Україні спеціальну програму під назвою «Модернізація АПК України», за якою користувачі, що виводять з експлуатації стару техніку, отримують істотні пільги під час придбання нової техніки РОСТСЕЛЬМАШ».
У рамках програми виставки «ІнтерАгро» було проведено низку науково-практичних семінарів. Одним із найцікавіших став семінар «Друге дихання озимих: як підвищити потенціал ослаблених культур», організатором якого виступила компанія «Біона». Цей захід зібрав чи не найбільшу аудиторію. Адже питання перезимівлі озимих зернових під урожай 2012 р. хвилювало багатьох агровиробників ще з осені минулого року, коли склалася далеко не краща ситуація на полі через несприятливі для перезимівлі рослин погодно-кліматичні умови. І що ближче до весни - то тривожнішу картину озимого поля вимальовують сьогоднішні реалії.
За розрахунками експертів, пересівати озимину прийдеться на площі 3 млн га. Деякі насіннєві компанії вже «потирають руки», адже для них - це додаткові прибутки, та аграрії все ще не втрачають надії врятувати озиме поле. Так, спеціалісти компанії «Біона» переконливо довели виробникам, що за цьогорічний урожай озимини варто боротися навіть за густоти на одному гектарі 2 млн рослин. Зокрема, застосування Оксигумату в нормі 0,5-1 л/га після відновлення вегетації сприяє підвищенню стійкості рослин до несприятливих кліматичних чинників (повернення холодів), краще інтенсифікує фотосинтез та живлення і стимулює формування кореневої системи. В подальшому (за появи прапорцевого листка), завдяки використанню комплексного добрива Sunny Mix у нормі 1,5-2 л/га, яке містить макро- та мікроелементи, досягається збільшення листкової пластинки, маси 1000 зерен та частки клейковини в середньому на 1,5%. І, щоб отримати гарантований урожай із високими показниками якості, у фазі колосіння слід внести Псевдобактерин-2 у нормі 1,5-2 л/га. Таким чином, використання біологічних препаратів дасть змогу підвищити ослаблений імунітет озимої пшениці, збільшити кількість додаткових продуктивних пагонів, що дасть можливість отримати повноцінний урожай. Нагадаємо, компанія «Біона» займається виготовленням та реалізацією біологічних препаратів для використання у сільському господарстві на всіх етапах виробництва. Використання біотехнологій під час виробництва сільгосппродукції - це великий крок у майбутнє, адже, порівняно із хімічними методами, вони не несуть антропогенного навантаження на екологічне середовище, не виявляють післядії та не спричиняють виникнення стресу рослин. До того ж, значно здешевлюють процес вирощування культур, і, що важливо, патогени не виявляють стійкості до біологічних препаратів.
В Україні препарати компанії «Біона» використовуються на площі понад 100 тис. га, і щороку зацікавленість агровиробників до них зростає.

Корпорація John Deere (США) має намір істотно розширити
в Україні свою дилерську
та сервісну мережу в 2012 р.
«Серед країн СНД Україна для нас - один із найважливіших ринків. Із географічної та інфраструктурної точок зору - це центральний регіон, що традиційно забезпечує продовольством Європу і швидко зростаючі ринки Азії. Родючі землі, клімат, структура господарств та інфраструктура роблять Україну ідеальним партнером на глобальному рівні. Україні було б добре скористатися цією перевагою, оскільки попит на продовольство та сировину для виробництва біопалива найближчим часом на сусідніх ринках тільки зростатиме», - коментує Петер Крімм, регіональний менеджер по Україні компанії John Deere, генеральний директор «John Deere-Україна».
 За його словами, в 2012 р. компанія John Deere планує збільшити кількість дилерів з п'яти до семи і зміцнити дилерську мережу шляхом забезпечення максимально зручної відстані між дилерськими центрами (доставка запчастин користувачеві протягом, максимум, 2-2,5 год із моменту подання заявки), надання українським користувачам високоякісного сервісу з техобслуговування та консультування з технічних питань.
John Deere впевнено дотримується своєї стратегії: у рамках виставки «ІнтерАгро'2012» (до речі, компанія стала технічним спонсором виставки) було представлено нового на українських теренах, дилера. Ним стала компанія зі світовим ім'ям - RDО.
RDO Equipment Co. була заснована у США ще у 1968 р. На сьогодні ця компанія - чи не найбільший у США дилер John Deere, який має 60 сервісних центрів у дев'яти штатах країни. У 2005 р. RDO Equipment Co. створило підприємство АСТ як дистрибутора та імпортера с.-г. техніки John Deere у Південному федеральному окрузі Росії.
Спираючись на величезний досвід роботи в США та РФ, компанія RDO Equipment Co. відтепер працюватиме і в Україні, використовуючи у власній роботі всі свої багаторічні напрацювання. Новий дилер обслуговуватиме користувачів продукції John Deere в Одеській, Житомирській та Вінницькій областях.
Слід зазначити також, що саме цього року компанії John Deere виповнюється 175 років. Можливо, саме до цієї події компанія виведе на ринок України величезну кількість новинок (усі їх можна було побачити та вивчити на стенді компанії на виставці «ІнтерАгро»: нові комбайни серій W, T (представник другої серії, до речі, - найбільший клавішний комбайн у світі), S, нові трактори серій 8R/9R, трактори в сегменті від 130 к. с. (модель 6130D), універсальні моделі тракторів для середніх господарств 6930 та 7930, самохідний кормозбиральний комбайн серії 7050i, обприскувачі, нові дискові борони, розкидач сухих добрив New Leader, самохідна косарка, а також новинки у системах точного землеробства (стратегія оптимізації та ефективності ведення господарства FarmSight, яка поєднує бездротові технології передавання даних і сучасні рішення точного землеробства).
   III голландсько-український форум «Виробництво картоплі в Україні: вирощування, збирання, зберігання і післязбиральна обробка», який відбувся під егідою Українського клубу аграрного бізнесу, засвідчив: картопля в Україні наразі переживає свій ренесанс. І досвід нідерландських картоплярів посприяє вітчизняним сільгоспвиробникам в одержанні високого врожаю.
Чимало відвідувачів зібрав й інший семінар Українського клубу аграрного бізнесу: «Кукурудза - фінансовий хліб 2012 року». Висока врожайність кукурудзи робить її найменш чутливою до адміністративного підвищення орендної плати за землю. «Цариця полів» обіцяє стати справжнім «хітом» прийдешнього агросезону. Відтак і досвід вирощування цієї культури неабияк цікавий для аграріїв.
   У рамках виставки під егідою аналітичного центру «УкрАгроКонсалт» відбувся круглий стіл «Інвестиції: скільки може заробити аграрний сектор України в майбутньому?» У доповіді «Альтернативні джерела фінансування аграрного виробництва» генеральний директор УкрАгроКонсалту Сергій Феофілов зауважив, що «за останні два роки дедалі більшу роль стали відігравати інші - небанківські - форми кредитування та фінансування сільського господарства». Зокрема, йдеться про товарні кредити постачальників матеріально-технічних ресурсів, кошти міжнародних донорів, кредити ЄБРР, механізм IPO, євробонди тощо.
А пошук аграріями джерел фінансування з кожним роком набуватиме дедалі більшого значення, адже, за словами пана Феофілова, «через сім-вісім років в Україні для того, щоб мати ефективне аграрне виробництво, одержувати високий урожай і бути конкурентоспроможним, варто буде вкладати принаймні 1000 дол. США на гектар як прямі інвестиції у витрати».
Втім, останніми роками в світі спостерігається зростання дефіциту аграрної землі. Відтак інвестиції у землю триватимуть і зростатимуть. Радник IFC із питань інвестицій в агробізнес Вадим Кодрян розповів, що «IFC пропонує найширший спектр фінансових продуктів, зокрема і довгострокові кредити на розвиток компаній, й інвестиції в акціонерний капітал, а також інструменти, які поєднують у собі елементи боргового фінансування, та інвестицій в акціонерний капітал». Певно, як і на всіх агробізнесових самітах останнім часом, жвава дискусія точилася з приводу відкриття ринку землі. Чи є міфом твердження про те, що відкриття ринку землі одразу залучить силу-силенну коштів в агросектор? Державні мужі переконані, що ні. Аналітики здебільшого не такі категоричні. Завідувач відділу Інституту агроекології і природокористування НААН України Олександер Ковалів зауважив: «Дотепер немає чіткої мети реформ, тож про який ринок землі можна говорити? Тому я поділяю думку щодо того, що в таке непізнанне середовище дуже небезпечно вкладати гроші».
Отже, агросезон, старт якому вже за традицією дає виставка «ІнтерАГРО», набуває ходи. А ви зустріли його у всеозброєнні?

Интервью
Rebiyar1
Сегодня наш собеседник - Антуан Ребийар, бизнес-директор New Holland Agriculture в Украине, Молдове, странах Балтии и Финляндии. Он живет и работает в Украине уже более четырех лет, впрочем, для
Бакуменко
Председатель Верховной Рады Андрей Парубий поддержал продление моратория на продажу сельскохозяйственных земель в Украине. За продление моратория выступают фракции "Народного фронта", "Батькивщины" и

1
0