Український аграрій має інші переваги, ніж британський або німецький, - експерт
Кожна країна і кожен бізнес має свою специфіку і адаптується до конкретних умов. Європейський фермер отримує допомогу від держави, має кредити зі ставкою 0,5% на рік і інші преференції, які дають йому можливість придбати достатню кількість новітньої техніки. В іншій країні цього всього немає, зате є дика інфляція, корупція або погіршення клімату.
Український аграрій не може скористатися такими перевагами як британський або німецький, але з іншого боку - має інші: можливість стрімкого розширення бізнесу, низький рівень оплати праці і т.д. Тобто, кожен адаптується по-своєму до тих умов, які є на даний момент у конкретній країні і в конкретному регіоні. Таку думку про особливості агробізнесу в Україні висловив директор компанії АМАКО Адріано Луз, пише propozitsiya.com з посиланням на zerno-ua.com.
Експерт стверджує, що Україна демонструє стрімкий постійний розвиток і сьогодні не поступається фермерам з інших країн. Технології тут потрапляють на сприятливий грунт - і це дуже важливо.
"З моєї точки зору, представникам українського агросектора сьогодні важливо звернути увагу не тільки на технічні особливості машин і агрегатів, а й на інші аспекти. Скажімо, підвищення кваліфікації оператора трактора або самохідного обприскувача, на вдосконалення навичок механіка, який обслуговує машину, на оптимізацію логістичних процесів і алгоритмів прийняття рішень в компанії. тобто, на досягнення максимальної ефективності при експлуатації техніки", - підкреслює А. Луз.
Він також звернув увагу на те, що сьогодні інвестори, наприклад, з Саудівської Аравії вкладають кошти в аграрний сектор Судану, Єгипту і в багатьох інших країн Африки та Азії. Також вони можуть вкладати гроші в країну, яка займає вигідне географічне положення між Європою і Азією, має десятки мільйонів гектарів родючих земель, і в якій живуть працьовиті кваліфіковані люди - то є, в Україні.
"На мою думку, приплив значних інвестицій перш за все в сільське господарство України, а заодно в створення потужних переробних підприємств - це справа часу. І не тільки. Успіх будь-якого бізнесу - це планування, і це вміння переконати інвестора в тому, що будуть реалізовані всі заплановані пункти. Сільське господарство - це бізнес, і, як в будь-якому виді бізнесу, ви повинні приймати чіткі рішення по бізнес-плану. Тоді все у вас вийде і вам дадуть гроші, і ви реалізуєте свої проекти. Українці повинні сконцентруватися на своїх достоїнствах, і у них все вийде", - радить А. Луз.