Спецможливості
Новини

Україна може вийти в світові лідери з виробництва вишні

20.04.2017
2651
Україна може вийти в світові лідери з виробництва вишні фото, ілюстрація
Світове виробництво вишні невелике - всього 1,3 млн т в рік, площі насаджень становлять 207 тис га. В Україні щорічно в середньому збирають близько 180 тис. т вишні з 19,7 тис. га, що становить 13,4% світового виробництва

Любов українців до вишень може вивести їх в світові лідери з виробництва цього продукту. Такий висновок можна зробити за підсумками досліджень кандидата економічних наук, завідуючої відділом Інституту садівництва НААНУ Людмили Барабаш, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Світове виробництво вишні невелике - всього 1,3 млн т в рік, площі насаджень становлять 207 тис га. В Україні щорічно в середньому збирають близько 180 тис. т вишні з 19,7 тис. га, що становить 13,4% світового виробництва. Також вишня вирощується в Туреччині (13,4%), Польщі (13%), США (10%), Ірані (8,2%) Сербії (6,2%). Частка РФ в світовому виробництві вишні становить 14,5%, що є найвищим показником у світі.

Головна сучасна тенденція у виробництві вишні - закладка насаджень для механізованого збирання. Для цього підбираються сорти, як правило, низькорослі, не вище 2 м, з не дуже розгалуженою кроною.

Учений впевнена, що наші співвітчизники можуть також досягти успіху в справі вирощування черешні, слив, персиків, абрикос, оскільки попит на них на світових ринках стає дедалі більшим. До того ж, ці культури дають більш швидку віддачу, і не такі вимогливі до технологій, на відміну від кісточкових.

Валове виробництво абрикос в світі складає 3,4 млн т. Україна знаходиться на 15-му місці в рейтингу країн-виробників абрикоса з 64 тис. т і часткою в 1,9%. На першому місці - Узбекистан (16,3%), Туреччина (8,3%), Іран (7,5%). Площі насаджень цієї культури в світі за 2007-2014 роки збільшилися з 470 тис. до 508 тис. га.

Експерт зазначає, що структура площ кісточкових в Україні відрізняється від світових. Якщо в світі основною культурою є персик, то в Україні основні площі насаджень кісточкових займає вишня (32%) на 21,5 тис. га, слива - 20,3 тис. га (31%), черешня - 11,7 тис. га (18%), абрикоса - 8,6 тис. га (13%), персик - 3,9 тис. га (6%). Але, на жаль, промислові насадження цих культур становлять усього близько 20%, в тому числі, черешня - 5 тис. га, вишня - 1,7 тис. га, слива - 2 тис. га, персик - 2,6 тис. га , абрикос - 1,1 тис. га.

Знаючи про те, що плоди, які вирощуються в господарствах населення, йдуть на забезпечення власних потреб, можна зробити висновок, що експортні можливості України в цьому сегменті культур поки що невеликі. Отже, вітчизняне садівництво чекає від фермерів сміливих ініціатив, підсумувала Л. Барабаш.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як

1
0