Спецможливості
Новини

Україна може встановити новий рекорд з експорту зерна

19.04.2017
1268
Україна може встановити новий рекорд з експорту зерна фото, ілюстрація
Експортний потенціал зернових культур в Україні в новому сезоні може досягти другого рекордного показника після поточного маркетингового року

"УкрАгроКонсалт" переглянув свої оцінки виробництва основних зернових культур в країні. Так, на думку експертів, в 2017 році Україна може зібрати урожай зерна на 3-5% нижче в порівнянні з минулим роком.

Однак на тлі скорочення внутрішнього споживання в країні, а також зростання перехідних запасів, експортний потенціал зернових культур в Україні в новому сезоні може досягти другого рекордного показника після поточного маркетингового року. Такі висновки робить аналітик зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Марина Сич, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Зміни в прогнозах експертів зернового ринку пов'язані з тим, що на минулому тижні Міністерство аграрної політики і продовольства України оновило свої прогнози щодо площ ярої сівби. Змін зазнали всі основні зернові культури: площі ярої пшениці та ячменю скорочені на користь кукурудзи.

Прогноз посівних площ ярої пшениці торкнувся в найменшій мірі. А ось оціночні площі сівби ярого ячменю і кукурудзи в країні змінилися набагато істотніше.

За даними Мінагропроду, станом на 18 квітня посів ярих зернових і зернобобових культур проведено на площі 2,6 млн га або 36% до прогнозу (7,2 млн га).

У тому числі ранні ярі зернові та зернобобові культури посіяні на площі 2,2 млн га або 94% до прогнозу (2,4 млн га), з них: ярої пшениці посіяно 155 тис. га або 86% до прогнозу (180 тис. га ); ярого ячменю - 1,5 млн га або 92% до прогнозу (1,6 млн га) і вівса - 192 тис. га або 93% до прогнозу (207 тис. га).

Інтерв'ю
За останніх декілька років, які так чи інакше вплинули на всі виробничі процеси в країні, українських аграріїв можна назвати безстрашними. Працюючи подекуди в небезпечних умовах, наші аграрії засівають поля, збирають врожаї, підтримуючи... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0