Українські агрокомпанії побоюються посіву більшої кількості кукурудзи, навіть коли ціни відновлюються
Деякі з найбільших виробників кукурудзи в Україні неохоче розширюють виробництво, хоча ціни зросли до 18-місячного максимуму. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.
Частково проблема полягає в тому, що експортні ціни на урожай як і раніше становлять лише половину піку 2011 року, а вантажовідправники стикаються з жорсткою конкуренцією з боку Бразилії. Після несприятливої погоди, в українських фермерів був непростий період з кукурудзою - в минулому році виробництво скоротилося на 14%, в той час як інші культури, такі як соняшники, залишаються більш прибутковими.
Деякі фірми навіть скорочують посіви. Наприклад, Мрія і Нібулон планують скоротити їх щонайменше на 17% в наступному сезоні. Два інших виробника, опитаних Bloomberg, не мають наміру збільшувати посіви, і тільки один готується посадити більше.
«Ціна на кукурудзу залишається несприятливою для виробників, навіть незважаючи на останні підвищення», - сказав Віктор Спаський, голова відділу врожаю в UkrLandFarming Plc, якому належить більше сільськогосподарських угідь в Україні, ніж будь-який інший фірмі. Цього року його компанія не планує збільшувати посіви кукурудзи, але може частково розширити площі для соняшника, а також соєвих бобів і ріпаку.
Небажання збільшити обсяг виробництва може обмежити експорт в наступному сезоні у четвертого за величиною вантажовідправника в світі. Зарубіжні продажі вже знизилися на 16% в цьому сезоні після невеликого врожаю, а Бразилія захопила частку ринку в Європейському союзі - традиційному покупцеві зерна на чорноморському ринку.
Плани з посіву
Мрія скоротить площі кукурудзи на 38% в порівнянні з торішніми 24 000 гектарами зіславшись на більш високі витрати на висушування зернових культур в західних районах в останні роки. Нібулон планує скоротити посіви на 17%, оскільки більшість виробників, ймовірно, зароблять менше, ніж очікувалося з урожаю цього сезону, сказав заступник генерального директора Костянтин Хмельницький.
У свою чергу МХП не планує розширювати посів кукурудзи. Kernel Holding SA, один з найбільших виробників кукурудзи в країні, Industrial Milk Co. і Agroprosperis або відмовилися, або не змогли відразу прокоментувати свої плани.
Навіть після підвищення на 10% (з вересня) - допоміг китайський попит - експортні ціни на українську кукурудзу становлять близько $ 10,50 на тонну, що нижче ставки на пшеницю.
Але не всі побоюються посадки кукурудзи. Астарта має намір розширити свою площу на цілих 15%, а це означає, що обсяг виробництва і експорту компанії також повинен зрости, сказав директор з маркетингу і комунікацій Микола Ковальський.
«Наші фахівці аналізують ринки і враховують ринкові умови. І експорт до Китаю залишиться одним з наших пріоритетів», - сказав він.