Спецможливості
Новини

Українці зможуть економити на купівлі земельних ділянок під сади та городи

08.05.2023
907
Українці зможуть економити на купівлі земельних ділянок під сади та городи фото, ілюстрація

Парламент ухвалив законопроект №7532, яким скасовується тривала та дороговартісна перевірка покупців ділянок у нотаріуса. Це дозволить швидше купувати та продавати земельні ділянки: до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«Земельна реформа триває. Маємо максимально спрощувати життя для українців, в тому числі і умови для купівлі невеликих ділянок. Саме такі земельні ділянки купують звичайні громадяни. Комусь потрібно продати ділянку, отриману в спадщину, хтось купує ділянку для будівництва садового будинку, комусь потрібно продати ділянку при розлученні. Це – звичайний життєвий процес. І ця процедура має бути швидка і проста. Адже незважаючи на війну – українці і продають, і купують землі», – голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду

За його словами, законопроектом скасовується перевірка у нотаріуса, яка коштує більше 10 тисяч гривень та займає до місяця часу. Це значна економія для українців.

«Бо коли людина купує разом із будинком і город, то складається дивна ситуація – для купівлі будинку ніякої перевірки проходити не потрібно, а для купівлі городу потрібна тривала і недешева перевірка. Це дійсно було зайве для невеликих земельних ділянок. А от коли йдеться про великі масиви земель – тут має бути детальна перевірка, яка і залишається», – підкреслив Олександр Гайду.

Голова профільного комітету додав, що цей законопроект є особливо важливим для вимушених переселенців, які зможуть за спрощеною процедурою купувати ділянки у більш безпечних регіонах для ведення городництва, садівництва та особистого селянського господарства.

Інтерв'ю
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0