Україна витісняє конкурентів із ринку замороженої малини
Боснія й Герцеговина, один із конкурентів України на світовому ринку замороженої малини, знизила обсяги її експорту у вартісному вимірі на 48%, а в кількісному – на 45% за останні 12 календарних місяців. Таким чином ця країна втратила свою високу позицію у світовому рейтингу і знизила рівень впливу на світовий ринок малини.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
Загалом Боснія і Герцеговина експортувала з квітня 2022 року по березень 2023 року включно 6,9 тис. тонн замороженої малини проти 12,6 тис. тонн роком раніше. Так, тенденція падіння експорту цієї ягоди, яка розпочалася ще 2019 року і спостерігається вже чотири роки, не тільки збереглася, а й різко посилилася. Посилення тенденцій падіння експорту з Боснії й Герцеговини було, вочевидь, спричинене загальною кризою європейського ринку замороженої малини в цьому сезоні.
Зазначимо також, що головним ринком збуту малини для Боснії й Герцеговини була Сербія, яка займалася доопрацюванням і експортом боснійської продукції. До Сербії було експортовано близько половини всієї малини з Боснії й Герцеговини. Іншими великими покупцями були Німеччина, Швейцарія, Швеція, Бельгія, Польща та Австрія. У всі ці країни, крім Бельгії, експорт різко знизився.
Водночас Україна, попри російську агресію на своїй території та терористичні атаки проти цивільної енергетичної інфраструктури країни, продовжувала нарощувати експорт замороженої малини. Зокрема, в сезоні 2022/23 очікується, що експорт замороженої малини з України зросте не менше ніж на 20-25%. За останні 12 місяців Україна експортувала 42,5 тис. тонн малини, наростивши експорт порівняно з попереднім 12-місячним періодом на 9 тис. тонн, тобто на більший обсяг, ніж увесь експорт замороженої малини з Боснії та Герцеговини.
Тому можна констатувати, що Україна поступово витісняє Боснію і Герцеговину зі світового ринку малини. Також важливим фактором тиску на поставки з Боснії й Герцеговини є зміцнення позицій Марокко на світовому ринку замороженої малини.