Спецможливості
Новини

Україна увійшла до топ-10 експортерів харчової продукції в ЄС

09.10.2017
1890
Україна увійшла до топ-10 експортерів харчової продукції в ЄС фото, ілюстрація
Разом зі зростанням харчового експорту також ростуть і постачання техніки

Україна ввійшла в топ-10 експортерів харчової продукції до Європейського союзу, що робить її одним з гарантів продовольчої безпеки ЄС. Таку оцінку під час Київського міжнародного економічного форуму озвучила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська, пише propozitsiya.com за матеріалами telegraf.com.ua.

"Нам часто дорікають, ніби ми стаємо експортером всієї сировини. Але це не так. Ми стали ключовим експортером в ЄС соняшникової олії - хіба це сировина? Ми стали другим постачальником в ЄС вершкового масла, поступаючись лише Нової Зеландії, яка в цьому є світовим лідером. Також зростає імпорт та інших товарів, зокрема - істотно зріс експорт українського морозива", - розповіла вона.

За словами експерта, зростання вітчизняного харчового експорту вже зробив Україні "гарантом харчової безпеки ЄС".

Торговий представник України також зазначає, що разом із зростанням харчового експорту також ростуть і постачання техніки.

"Це вкрай важливо в контексті заміни втраченого російського ринку. І ми вже бачимо, що ця заміна йде. Зокрема, одні з найбільших темпів зростання експорту в ЄС показують електричні нагрівальні прилади для води", - розповіла Н. Микольська.

Нагадаємо, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева повідомила, що імпортні тарифні квоти ЄС будуть планово збільшуватися для 18 позицій українських аграрних товарів протягом 5 років.

З 1 жовтня 2017 року набрав чинності Регламент 2017/1566 ЄС про надання Україні додаткових торгових преференцій Європейського Союзу для України. Згідно з документом, додаткові квоти вже діють на 5 позицій українських агротоваров: мед, виноградний сік, ячмінна крупа і борошно, обробка томатів, овес. А з 1 січня 2018 року також почнуть діяти додаткові преференції на пшеницю, кукурудзу і ячмінь.

Як зазначила О. Трофімцева, крім того, в 2017 році, паралельно з цим, відповідно до параметрів ЗВТ між Україною та ЄС, було планово збільшено тарифні квоти для 18 українських аграрних товарів. Позиції будуть збільшуватися одноразово протягом п'яти років, в середньому на 10% в рік.

Інтерв'ю
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та

1
0