Спецвозможности
Новости

Україна пропонує побудувати залізничну дорогу у Польщі

06.06.2022
406
Україна пропонує побудувати залізничну дорогу у Польщі фото, иллюстрация

Голова ВАР Андрій Дикун під час зустрічі з представниками Економічного комітету Сейму Литовської Республіки запропонував побудувати на території Польщі 300 км залізничних колій стандарту 1520 мм для прямих постачань зерна до литовського порту Клайпеда.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Будівництво колії дозволило б уникнути перевантаження вагонів на/з європейської колії на кордоні з Литвою та Україною.

Члени Комітету Сейму Литви зазначили, що наразі основна проблема перевезення залізницею до портів Клайпеди та інших європейських портів полягає в несинхронізованості широких українських залізничних колій та вузьких європейських.

Розбудова вузьких колій в Україні займе чимало часу, а питання експорту критичне. Тому Литва також пропонує розширити ділянку, що проходить через Польщу в Литву, і це буде спеціальна широка колія, яка дасть змогу не втрачати час і зусилля на перевантаження вагонів. 

«Мав лише два прохання до наших партнерів — сприяти розблокуванню портів та допомогти збудувати 300 км залізничної колії на території Польщі для прямих поставок зерна в литовський порт Клайпеда. Цей порт щороку зможе відправляти 20 млн тонн агропродукції. Отримав повну підтримку цього проекту від литовських партнерів», — коментує голова ВАР Андрій Дикун.

Також на зустрічі обговорювалась загроза глобального голоду через руйнацію зернової логістики в Україні внаслідок війни з рф. Один з варіантів вирішення проблеми — налагодження експорту українського зерна через литовські порти.

Интервью
Аномальная погода этой весной для предприятий, специализирующихся на производстве плодово-ягодной  продукции, стала катастрофой. Случилась она в ночь с 10 на 11 мая. Кроме морозов, стабильная
Ив Пике, руководитель подразделения Crop Science компании «Байер» в Украине
С марта этого года подразделение Crop Science компании «Байер» в Украине возглавил Ив Пике. За достаточно короткое время он уже успел посетить практически все регионы Украины и ознакомиться с работой

1
0