Спецможливості
Новини

Україна працює над впровадженням законодавства у сфері насінництва та розсадництва

30.05.2024
255
Україна працює над впровадженням законодавства у сфері насінництва та розсадництва фото, ілюстрація

В Україні триває робота над імплементацією змін, які вступили в дію рік тому, щодо електронних Реєстрів у сфері насінництва та розсадництва та реєстрації прав на сорти, наголосила виконавча директорка Насінневої асоціації України Сюзана Григоренко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Зокрема, уряд України планує ухвалити постанову «Про деякі Порядки ведення реєстрів у сфері насінництва та розсадництва», яка має забезпечити введення відповідних реєстрів — субʼєктів цієї сфери, органів з оцінки відповідності, агрономів-інспекторів. Також ведеться робота щодо узаконення цифрової платформи Є-рослинництво, на якій мають функціонувати реєстри, зокрема порядок ведення реєстру заявок, та бази сортів. А також сподіваємося, що зміни до ведення реєстрів суб'єктів насінництва, аудиторів з сертифікації, сертифікатів відновлять призупинені (>1 рік) процедури атестації агрономів-інспекторів та ін.

Крім того, за словами С. Григоренко, у планах КМУ цього року також розпочати затвердження підзаконних актів щодо закону про ГМО, який був прийнятий у серпні 2023 р. Мінагрополітики внесло у План роботи розробку проєктів на затвердження урядом Положення про Державну комісію з оцінювання ГМО та Положення про Науково-методологічний центр з питань випробувань генетично модифікованих організмів. Планується також і затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) ГМО та Порядку ведення Державного реєстру ГМО. Також в планах розробка й прийняття нової постанови щодо визначення межі територій (від лінії державного кордону), на яких забороняється вирощування ГМО.

«Ці документи, фактично, закладають нові правила гри у сфері захисту рослин і формують стратегію розвитку галузі. Саме зрозумілі всім учасникам ринку правила гри, відкритість і цифровізація потенційно можуть прибрати багато перешкод у розвитку АПК і навіть надати йому новий імпульс», – акцентувала керівниця асоціації.

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее

1
0