Спецможливості
Новини

Український експорт до Саудівської Аравії: реальність та прогнози

04.04.2019
1072
Український експорт до Саудівської Аравії: реальність та прогнози фото, ілюстрація

На завершення дослідження основних ринків збуту країн Перської затоки пропонуємо вашій увазі розглянути імпортні можливості для поставок українського продовольства. Королівство Саудівська Аравія – країна з найвищим розвитком у сільському господарстві серед всіх країн затоки. Але, як і інші країни західної Азії є заручниками несприятливих погодних умов та залежні від імпорту продовольства. То що ж Україна, яка продовжує формувати торгівельні відносини, може запропонувати даній країні? Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Ukrainian Food Export Board.

Саудівська Аравія – одна з найбільших експортерів нафти у світі, яка має величезний резерв цього багатства. У 2017 році ВВП країни становить 686 млрд USD, а на душу населення  – 53,8 тис. USD. Уряд сприяє розвитку промислової галузі та сільського господарства, заохочуючи представників галузі безвідсотковими кредитами. Виконуються перетворення пустельних районів у сільськогосподарські землі шляхом проекту штучного зрошення ґрунту. Країна повністю забезпечує свої потреби у пшениці, томатах, динях, фініках, цитрусових, яйцях, м’ясі птиці, баранині, рибі та креветках. А надлишки продукції навіть експортують, що є великим досягненням для пустельної країни. Досліджуючи імпортний попит Королівства варто відзначити, що найбільше країна купує: рис, цукор, хлібобулочні вироби, вершкове масло, кондитерські вироби з цукром, шоколад.

Зростаючий попит на хліб, солодке печиво, торти та вафлі стимулює до збільшення поставок хлібобулочних виробів з закордону. Варто зазначити, що перші поставки України до Саудівської Аравії відбулися у 2015 році. Загалом вітчизняні компанії у 2017 році виконали поставки на 2,1 млн USD, що складає 0,4% від усього ринку. Загальна вартість імпорту даної продукції оцінюється у 513,3 млн USD. Основними імпортерами  хлібобулочних виробів до Королівства стали: ОАЕ, Італія, Туреччина, США.

Шоколаду було імпортовано загальною вартістю 509,1 млн USD. Україна виконала пробні поставки лише у 2017 році, за що вилучила 250 тис. USD. Ставка мита для України та ОАЕ на шоколадні вироби у вигляді блоків, плиток становить 15%, але існує заборона ввезення на позиції: шоколад з Alcohol та Chocola. На інші продукти даного сегменту мито коливається від 8% до 15%.Основними імпортерами виступали: ОАЕ, Єгипет, Італія, Туреччина.

Також великим попитом у країні користуються кондитерські вироби з цукром: марципани, льодяники, карамель, драже, желейні вироби, мармелад, ірис. Загальний обсяг поставок даної продукції у 2017 році оцінюється у 175,9 млн USD. Частка імпорту України до Королівства становить лише 0,15% (264 тис. USD). Аналогічно, сегменту хлібобулочних виробів перші незначні поставки відбулися у 2015 році. Топ-імпортерами кондитерських виробів з цукром до Саудівської Аравії стали: ОАЕ, Туреччина, Китай, Польща.

Загальний обсяг вершкового масла до Саудівської Аравії оцінюється у 220,1 млн USD. Варто зазначити, що частка України становить лише 0,9% (1,94 млн USD). У 2016 році вітчизняні компанії взагалі не виконували поставок до даної країни. Основними імпортерами вершкового масла виступили: Нова Зеландія – 46,7% від усього ринку, Данія – 10,7%, Франція – 10%. Україна зайняла п’ятнадцяте місце в рейтингу поставок. Ставка мита на вершкове масло для України та Нової Зеландії у 2018 році становить 5%. Тому вітчизняним компаніям варто звернути увагу на даний продукт, крім того Нова Зеландія є більш віддаленою від даного ринку збуту. Варто пам’ятати, що даний продукт має невеликий термін споживання, певні температурні особливості зберігання та перевезення.

Пшеничне борошно є одним з тих експортних позицій, які стабільно мають попит на ринку Королівства (зростання на 87% впродовж останніх двох років), проте експорт даної позиції з України відсутній. Загальний обсяг поставок українського пшеничного борошна за 2018 рік склав 305,4 тис. т на загальну вартість 71,2 млн USD, тоді як імпортний ринок Саудівської Аравії оцінюється у 129,7 млн USD. Основними конкурентами на ринку для вітчизняного постачальника є Ліван (52% від усього імпорту), Кувейт (34%) та ОАЕ (6,5%).

Загалом ринок продуктів харчування у Саудівській Аравії оцінюється у 9,4 млрд USD, агропродукції – 3,8 млрд USD.

«Королівство перебуває у постійному розвитку аграрної галузі та промисловості. З кожним роком країна все більше забезпечує власне споживання, що в майбутньому приведе до зниження імпорту. Все ж потреби на деякі продтовари залишаються, тому вітчизняним компаніям варто орієнтуватись на позиції, які зазначені у даному дослідженні», - зазначають у Аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства.

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0