Спецможливості
Новини

Українські яблука вперше поїхали відразу в 5 країн Близького Сходу

22.11.2018
733
Українські яблука вперше поїхали відразу в 5 країн Близького Сходу  фото, ілюстрація

Україна вперше експортувала товарні партії десертного яблука відразу в п'ять різних країн Близького Сходу за один місяць за підсумками вересня 2018 року, пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

І хоча загальний обсяг експорту яблук з України в цьому напрямку був порівняно невеликим - всього 111 т яблука, однак це позитивний сигнал, який свідчить про те, що українські садівники активно шукають нові ринки збуту для яблука.

«Українські яблука в вересні імпортували компанії з Об'єднаних Арабських Еміратів, Кувейту, Катару, Єгипту та Іраку. Найвищу ціну за українське яблуко платили імпортери з Катару - близько $ 1 за кг, однак ця ціна включала також доставку і упаковку яблука. Ненабагато менше платили покупці українського яблука з ОАЕ. Найдешевшим було яблуко, яке відправляли в Ірак », - йдеться в повідомленні.

Як і раніше основним покупцем українського яблука залишалися країни ЄС. Відразу дев'ять країн ЄС імпортували товарні партії українського десертного яблука в вересні 2018 року. Якщо не враховувати поставки яблука для переробки на концентрат, то найбільшим імпортером серед країн ЄС виступала Швеція, куди було відправлено 140 т яблука. В цілому ж в ЄС, за оцінками фахівців, було експортовано близько 300 т десертного яблука за вересень.

Незважаючи на високу експортну активність українських садівників, обсяги експорту яблука, на думку аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА), залишаються незадовільними. Тому є побоювання, що фермери не встигнуть розпродати рекордні запаси яблука, які закладені на зберігання, до кінця сезону.

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0