Спецможливості
Новини

Українські тепличні огірки дорожче імпортних

28.11.2019
1034
Українські тепличні огірки дорожче імпортних фото, ілюстрація

В останній тиждень листопада ціни на імпортні тепличні огірки суттєво впали, це не завадило підняти ціни вітчизняним виробникам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Шувар».

Сьогодні в терміналі «Овочі і фрукти» гуртового ринку «Шувар» у Львові імпортний огірок пропонується по 28-30 грн/кг (1,08-1,15 EUR/кг), за тиждень ціни впали мінімум на третину. Натомість огірок з вітчизняних теплиць коштує 50-55 грн/кг (1,92-2,12 EUR/кг), його вартість від початку листопада зросла мінімум в 2 рази.

Українські трейдери наголошують на тому, що вища вартість вітчизняної продукції є цілком обґрунтованою.

По-перше, пропозиція українського тепличного огірка є значно меншою ніж імпортного, головний сезон збирання майже завершено. У загальній пропозиції терміналу «Овочі та фрукти» ринку «Шувар» частка вітчизняної продукції сьогодні не перевищує 30%.

По-друге, за вітчизняний огірок покупці дійсно готові платити в 1,5 рази вищу ціну завдяки кращому смаку та більш тривалому терміну зберігання.

Починаючи з 2016 року Україна постійно збільшує імпорт огірків і зменшує експорт. В 2018 році до країни було завезено 12,5 тис. тонн огірків, а експортовано лише 4,3 тис. тонн. В 2019 році тенденція до погіршення торгового балансу посилилась.

«В цьому сезоні ми суттєво збільшили імпорт, багато огірка завозилось до України в квітні та липні, коли на ринку вже була присутня продукція вітчизняного виробника. Зростання імпорту — це наслідок скорочення внутрішнього виробництва і справа не тільки в погодних умовах. В головних виробничих регіонах останні 2-3 роки поступово призупиняли діяльність дрібні виробники, люди виїжджають на заробітки за кордон. Крім того закривались «старі» промислові теплиці. В тім гарна новина в тому, що середня вартість тепличних огірків в Україні постійно зростає, маємо сподівання що це сприятиме відновленню виробництва в найближчі роки», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

 

Ключові слова: тепличні огірки, імпорт

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0