Спецможливості
Новини

Українські фермери завершують сезон реалізації торішньої капусти

24.05.2019
613
Українські фермери завершують сезон реалізації торішньої капусти фото, ілюстрація

На цьому тижні більшість українських господарств завершили сезон реалізації білокачанної капусти врожаю 2018 року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

До теперішнього часу більшість оптових компаній і роздрібних мереж вже повністю перейшли на закупівлю ранньої капусти, в зв'язку з чим продавцям доводиться знижувати ціни на залишкові партії торішньої капусти до 20-25 грн/кг ($0,76-0,95 кг), що в середньому на 15% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Також, на поточному тижні, знизилися ціни і на ранню капусту з місцевих господарств. Головною причиною негативного цінового тренда в даному сегменті виступило сезонне збільшення пропозиції капусти нового врожаю. Однак різкого цінового спаду фермерам вдавалося уникнути за рахунок досить активного попиту як усередині країни, так і з боку експортерів. Так, на сьогоднішній день продажу даної продукції в південних областях ведуться по 6-7 грн/кг ($0,23-0,27 кг). Фермери із Закарпаття пропонують ранню капусту по 5-6 грн/кг ($0,19-0,23 кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж тижнем раніше.

Варто відзначити, що ціни на ранню капусту на українському ринку на сьогоднішній день в середньому на 19% вище, ніж в кінці травня минулого року. При цьому, багато гравців ринку не виключають, що знижувальний ціновий тренд в даному сегменті зберегтися і надалі. Свою думку вони аргументують тим, що пропозиція білокачанної капусти врожаю 2019 року із кожним днем ​​буде продовжувати збільшуватися.

Інтерв'ю
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0