Спецможливості
Новини

Українські фермери готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні

08.05.2020
1378
Українські фермери готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні фото, ілюстрація

Українські фермери подекуди готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні, а отже заробляти можна й без виїзду за кордон.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

"За словами керівника кооперативу Андрія Білого, ягідництво - перспективний напрямок для розвитку малого бізнесу у сільській місцевості, який може стати генератором нових робочих місць. Фермер порівняв заробітки сезонних робітників за кордоном із можливостями в Україні. Іноземні фермери платять заробітчанам приблизно 800 гривень на день при умові виконання щоденного плану збору ягід 90-100 кілограмів. У сезон українські фермери готові платити 1200 гривень на день, якщо робітник буде працювати з такою ж продуктивністю. Тобто, в Україні є можливість заробити більше, не треба їхати за кордон", - ідеться у повідомленні.

В ОДА розповіли, що фермерське господарство "Ніжин Агроінвест" спеціалізується на ягідництві з використанням повного циклу виробництва: від вирощування саджанців, розсади і ягід (малини, полуниці, обліпихи) - до заморозки та продажу готової продукції. На ринку працює з 2014 року. Продукцію реалізує виключно на експорт. Причина - низький попит на заморожену ягоду у вітчизняних рестораторів. Серед іноземних партнерів - Голландія, Польща, Німеччина.

За кошти державної підтримки, отримані в 2018 році, ФГ "Ніжин Агроінвест" придбало холодильне обладнання і зараз має єдиний у північному регіоні України завод шокової заморозки свіжих ягід, фруктів та овочів.
У 2019-му підприємство реалізувало понад 800 т замороженої продукції. З них 75% - це були ягоди власного виробництва, решта - придбані у дрібних фермерів.

У подальших планах "Ніжин Агроінвесту" - розвиток сільськогосподарської кооперації, автоматизація процесів вирощування якісного посадкового садово-ягідного матеріалу, яким забезпечуватимуться також аграрії.

 

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0