Спецможливості
Новини

Українські фермери готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні

08.05.2020
1448
Українські фермери готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні фото, ілюстрація

Українські фермери подекуди готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні, а отже заробляти можна й без виїзду за кордон.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

"За словами керівника кооперативу Андрія Білого, ягідництво - перспективний напрямок для розвитку малого бізнесу у сільській місцевості, який може стати генератором нових робочих місць. Фермер порівняв заробітки сезонних робітників за кордоном із можливостями в Україні. Іноземні фермери платять заробітчанам приблизно 800 гривень на день при умові виконання щоденного плану збору ягід 90-100 кілограмів. У сезон українські фермери готові платити 1200 гривень на день, якщо робітник буде працювати з такою ж продуктивністю. Тобто, в Україні є можливість заробити більше, не треба їхати за кордон", - ідеться у повідомленні.

В ОДА розповіли, що фермерське господарство "Ніжин Агроінвест" спеціалізується на ягідництві з використанням повного циклу виробництва: від вирощування саджанців, розсади і ягід (малини, полуниці, обліпихи) - до заморозки та продажу готової продукції. На ринку працює з 2014 року. Продукцію реалізує виключно на експорт. Причина - низький попит на заморожену ягоду у вітчизняних рестораторів. Серед іноземних партнерів - Голландія, Польща, Німеччина.

За кошти державної підтримки, отримані в 2018 році, ФГ "Ніжин Агроінвест" придбало холодильне обладнання і зараз має єдиний у північному регіоні України завод шокової заморозки свіжих ягід, фруктів та овочів.
У 2019-му підприємство реалізувало понад 800 т замороженої продукції. З них 75% - це були ягоди власного виробництва, решта - придбані у дрібних фермерів.

У подальших планах "Ніжин Агроінвесту" - розвиток сільськогосподарської кооперації, автоматизація процесів вирощування якісного посадкового садово-ягідного матеріалу, яким забезпечуватимуться також аграрії.

 

Інтерв'ю
За останніх декілька років, які так чи інакше вплинули на всі виробничі процеси в країні, українських аграріїв можна назвати безстрашними. Працюючи подекуди в небезпечних умовах, наші аграрії засівають поля, збирають врожаї, підтримуючи... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0