Новини
Українська горіхова асоціація організує зустріч з патріархом селекції горіха на крайній північній межі поширення культури
01.10.2018
1945
На конференції Української горіхової асоціації, яка пройде 12 жовтня в Харкові в рамках виставки «АГРОПОРТ-СХІД-ХАРКІВ», виступить селекціонер горіха, що працює на Харківщині, Леонід Семенович Шугін. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську горіхову асоціацію.
Прочитавши ще в шкільні роки книги про нові сорти, виведені Мічуріним, свій перший сад в Харкові він заклав, ще будучи школярем 9 класу. Спочатку експериментував з виноградом, абрикосом та ягідними культурами. Горіхами зацікавився в 60-і роки. Почувши про промислове вирощування горіха в США, за якого інтенсивний сад висаджують середньо- і низькорослими сортами, поставив собі за мету - виростити низькорослі горіхи з раннім плодоношенням.
Тому Л. С. Шугін надзвичайно зацікавився незвичайними скороплідними формами із Середньої Азії. Однак в північній частині України ці узбецькі горіхи не встигали визрівати, Л.Шугін почав їх акліматизувати: проводив їх ручне запилення місцевими низькорослими формами, які відзначалися раннім входженням в плодоношення, стійкістю до хвороб і морозу, пізнім цвітінням, низькорослістю. Так з'явилося перше покоління його скороплідних горіхів з латеральним типом плодоношення.
Міжсортові запиленням першого покоління вдалося вивести більш низькорослі морозостійкі форми скороплідних горіхів.
Інтродукція горіхів Л.С.Шугіна за його 40-річну діяльність досягла більшості областей України, а перш за все її північних областей, таких як Харківська, Луганська, Донецька, Чернігівська і Сумська. В даний час успішно плодоносять і витримують суворі морози і весняні заморозки горіхи Шугіна під Бєлгородом, Оренбургом, Саратовом, Москвою, Воронежем, Тулою.
Виведена і перевірена часом селекція Леоніда Шугіна за морозостійкістю, низькорослістю, латеральністю є основою для створення інтенсивних садів.
Читайте також
Інтерв'ю
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю.
Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН.
«Ми... Подробнее
З року в рік умови для здійснення основного обробітку ґрунту стають все суворішими, але якісна підготовка ґрунту — це одна з головних передумов для отримання високих показників урожайності та, відповідно, прибутковості.
В ТОВ «Ім. Богдана... Подробнее
Статті