Спецможливості
Новини

Українців активно запрошують на збір ягід до країн Європи

12.06.2017
5257
Українців активно запрошують на збір ягід до країн Європи фото, ілюстрація
Для кмітливих заробітчан Польща - це вже вчорашній день. За ту ж роботу у північних краях платять у 2 - 3 рази більше

Сезон літніх заробітків розпочинається з середини травня та триває до кінця вересня. За один місяць збирання ягід на плантації можна заробити близько 30 тис. грн в Європі, пише propozitsiya.com з посиланням на expres.ua.

За інерцією, ще багато хто планує їхати до Польщі - на роботу на полях: сільськогосподарські роботи з підготовки полів, збирання полуниці, малини, огірків, помідорів та інших овочів. Часто, за умовами житло, надається безплатно. Зарплата - до 26 тис. грн/місяць, робочий день триває 10 - 12 годин.

Проте для кмітливих заробітчан Польща - це вже вчорашній день. За ту ж роботу у північних краях платять у 2 - 3 рази більше. На збиранні ягід у Швеції або Фінлянді можна заробити від 70 тис. грн. Робочий день - 12 годин, шість днів на тиждень, неділя - вихідний. Головні вимоги до працівників - наявність закордонного паспорта, працьовитість та щоб без шкідливих звичок. Зарплата виплачується щодня, залежно від кількості зібраних ягід. Житлом та харчуванням забезпечують.

Таку ж роботу можна знайти в Іспанії та Естонії. В Іспанії за місяць обіцяють 800 - 900 євро. Робочий день триває 8 - 12 годин. Проживання - за рахунок роботодавця, а на харчування виділяють 1 євро на день. Основні вимоги: актуальна віза мінімум на три місяці, гроші на дорогу в обидва боки - це 150 - 180 євро.

В Естонії пропонують роботу на ягідних плантаціях, платять від 600 до 1000 євро за місяць. Робота триває два місяці, без вихідних. У погану погоду - злива, гроза тощо - врожай не збирають. Житло надається безоплатно, а на харчування власник ферми виділяє одне євро на день.

Виїжджаючи на сезон літніх заробітків, додому українці повертаються з чималими заощадженнями, яких вистачить і на один навчальний рік дитини, і на ремонт житла. Однак працювати доведеться ледь не цілодобово.

Ключові слова: клубника, урожай, ягоди

Інтерв'ю
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0