Спецможливості
Новини

Україна запроваджує спільну систему транзиту з ЄС

27.09.2019
720
Україна запроваджує спільну систему транзиту з ЄС фото, ілюстрація

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1082 «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи», прийнятий Верховною Радою за основу та в цілому 12 вересня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrainefood.org.

Відповідний законопроєкт, розроблений на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, запроваджує в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту.

На сьогодні, Конвенція про процедуру спільного транзиту – це 35 країн європейського регіону (члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія), які запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту – New Computerised Transit System (NCTS).

Приєднання до конвенції дасть змогу Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу, отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом, запровадити спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через треті країни за єдиними правилами.

«Проте на ухваленні закону робота над приєднанням до конвенції не завершується. Спочатку необхідно запровадити та використовувати протягом щонайменше одного року її положення та відповідний ІТ продукт в межах території України. Лише після цього Україна зможе отримати офіційне запрошення для приєднання.

Ключові слова: Україна, експорт, ЄС

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0