Спецможливості
Новини

Україна вперше експортувала фрукти до Швеції

05.01.2017
1179
Україна вперше експортувала фрукти до Швеції фото, ілюстрація
У грудні сталася знакова подія для галузі садівництва: вперше в її історії відбулася поставка продукції до Швеції, яка славиться дуже вибагливим споживачем

У грудні сталася знакова подія для галузі садівництва: вперше в її історії відбулася поставка продукції до Швеції, яка славиться дуже вибагливим споживачем. Про це розповів голова Асоціації «Укрсадпром» (АУСП) Дмитро Крошка в інтерв'ю infoindustria.com.ua, повідомляє propozitsiya.com.

Як зазначив експерт, аби "пробити вікно" до цієї країни, садівникам довелося три місяці попрацювати, залучитися підтримкою працівників МЗС.

Після першої фури, поставленої до цієї країни, заплановано підписання контрактів на тисячі тонн, які будуть реалізовані в 2017 році.

Д.Крошка зазначив, що нові ринки вітчизняні садівники почали відкривати завдяки певним заходам. Зокрема, спрямованим на доведення органолептичних показників української продукції, як конкурентної переваги новому споживачу на світовому ринку.

Він нагадав, що у галузі садівництва сезон торгівлі фруктами має свої часові особливості: триває від урожаю восени і до червня-липня наступного року - такий маркетинговий рік. До його завершення ще шість місяців, протягом яких садівники сподіваються на суттєву динаміку експорту.

Голова АУСП також додав, останніми роками галузь розвивається не так динамічно, як хотілося б. Якщо в 2010-2014 роках щороку закладалося 3,6-4,7 тисяч га, то в 2015-му – 2,9 тис га. Тобто, падіння майже дворазове. Причина в тому, що собівартість закладання саду сьогодні дуже висока. В один гектар саду треба інвестувати, як мінімум 200 тис. грн, а стандартно – 500 тис. грн.

Але хоча виробникам довелося починати "практично з нуля", галузь має помітний прогрес. Якщо у 2015-му обсяги експорту становили близько 5 тис. т, то в 2016-му він збільшився майже втричі, а по деяких культурах в десятки разів.

Ключові слова: фрукти, експорт

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0