Спецможливості
Новини

Україна входить у ТОП-3 країн виробників гірчиці світу

31.10.2017
5368
Україна входить у ТОП-3 країн виробників гірчиці світу фото, ілюстрація
Україна входить до трійки найбільших виробників гірчиці в світі

Україна входить до трійки найбільших виробників гірчиці в світі. Згідно з повідомленням Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO), ТОП-5 країн виробників виглядає наступним чином: Канада, Україна, Росія, Німеччина та Індія.

Основними покупцями такої продукції на світовому ринку, в свою чергу, виступають Німеччина, США, Франція, Непал і Польща. Про це повідомила аналітик аграрного ринку ПроАгро Станіслава Ярош, пише propozitsiya.com за матеріалами proagro.com.ua.

Одним з факторів порівняно високої для нишевої культури популярності гірчиці серед українських аграріїв є її позитивний вплив на подальше виробництво зернових в процесах сівозміни. Так, згідно з повідомленнями учасників ринку, гірчиця в якості попередника додає 30% врожайності зернових, а також виконує функції фітосанітарії.

Крім цього, вагомим стимулом до популяризації виробництва гірчиці в Україні є наявність великих ринків збуту, - не тільки внутрішніх, але і, що важливіше, зовнішніх - американського, азіатського, і, в першу чергу - європейського. Так, згідно з останніми офіційними Держкомстату, протягом січня-вересня 2017 року з України було експортовано 13,1 тис. т насіння гірчиці, а сукупна вартість такого експорту оцінюється в $8 млн.

Ключовим зовнішнім ринком збуту для української гірчиці залишаються країни Європи, на які у звітному періоді довелося більше 93% сукупних зовнішніх поставок. Якщо ж говорити про основні напрямки українського експорту в цьому сегменті в розрізі країн, то ключовим зовнішнім споживачем насіння гірчиці виробництва України в звітному періоді залишається Німеччина, якій було закуплено понад 6 тис. т такої продукції, що принесло експортерам виручку в обсязі близько $3,6 млн.

Показники експорту та імпорту насіння гірчиці по країнам світу, січень-вересень 2017 року (дані Держкомстату):

Ключові слова: горчица, експорт, FAO, ЄС

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее

1
0