Спецможливості
Новини

Україна у 2021 році посіла п'яте місце серед найбільших європейських постачальників яблука до Сінгапуру

21.01.2022
1139
Україна у 2021 році посіла п'яте місце серед найбільших європейських постачальників яблука до Сінгапуру фото, ілюстрація

У 2021 році Україна продовжувала втрачати свої позиції на ринку свіжого яблука Сінгапуру. За підсумками календарного року Україна посіла лише 14-те місце у рейтингу найбільших постачальників яблука до цієї країни, поставивши лише 42 тонни яблука — стільки ж, як і за підсумками 2020 року.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на east-fruit.com.

Крім того, серед європейських постачальників Україну за обсягом постачання яблука до Сінгапуру випередили Сербія та Хорватія. При цьому Хорватія взагалі раніше не постачала яблуко на ринок Сінгапуру, а Сербія збільшила експорт у півтора рази за 2021 рік.

Найбільші обсяги європейського яблука в цю країну регіону ASEAN експортували Франція та Італія — 1,9 і 0,7 тис. тонн відповідно. Таким чином Україна посіла лише п'яте місце серед найбільших європейських постачальників яблука до Сінгапуру.

«Після різкого зростання імпорту яблука у 2020 році, у 2021 році ми спостерігали тенденцію зниження постачання яблука до цієї країни, незважаючи на порівняно невисокі ціни на яблуко у регіоні. При цьому всі головні експортери яблука на ринок Сінгапуру, а це Китай, Нова Зеландія, ПАР і США, знизили обсяги поставок. Найбільш різко, на 40%, впав імпорт яблука з США», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«На цьому фоні привертає увагу різке зростання поставок яблука з Туреччини на ринок Сінгапуру — за рік ця країна змогла збільшити відвантаження на 37% або більш ніж на 350 тонн», — додає експерт.

Загалом за 2021 рік Сінгапур імпортував 40 тис. тонн яблука, 45% якого було ввезено з Китаю, а ще 35% — з Нової Зеландії та ПАР. Питома вага України у постачанні яблука до Сінгапуру у 2021 році склала менше 1%.

Інтерв'ю
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0