Україна планує увійти в ТОП-10 найбільших виробників журавлини
Вирощування нішевих ягід в Україні є рентабельним видом агробізнесу в сегменті з низькою конкуренцією між виробниками, пише propozitsiya.com з посиланням на Українську аграрну конфедерацію.
Прикладом такої ягоди є журавлина. У попередньому маркетинговому сезоні вітчизняне виробництво журавлини становило 338 тонн, що дозволило нашій країні увійти в першу десятку країн-виробників, що вирощують журавлину. Однак потенціал у цьому сегменті набагато більший. Все залежить від методу збору. Українці збирають ягоду в лісах вручну, в світі журавлину вирощують на плантаціях і врожай збирають промисловим методом. Саме це є причинами нерівномірного розвитку виробництва журавлини в Україні.
Експерти галузі радять українським виробникам ягід орієнтуватися на Білорусь та Латвію. Ці країни торік зібрали 451 і 344 тонн журавлини відповідно, випередивши Україну і Македонію. Остання зібрала в 2017-му 303 тонн таких ягід.
Аналітики зазначають, що плантації з журавлиною є перспективним видом ягідництва, зважаючи на поширення ідей здорового харчування у суспільстві. До того ж, нові господарства можуть отримати державну підтримку в рамках програми на 2017-2021 роки. Держава виділяє фермерам кошти у сукупному розмірі до 1% ВВП, що формується в сільському господарстві.
Має журавлина й «кліматичні» плюси. Вона любить вологу та не боїться заморозків. Росте в північних областях і дає врожай до 60 років.
Сьогодні виведення на ринок України нового агропідприємства, що займається вирощуванням журавлини, є своєчасним і перспективним кроком.