Україна жодного разу не змогла закрити квоти ЄС по всім товарам
Згідно з офіційною статистикою, українські виробники жодного разу за три роки дії торгових преференцій Євросоюзу не змогли закрити квоти ЄС по всім товарам. Частина з них - мед, крупи, борошно, цукор, соки - вичерпуються вже в перші місяці року. А ось квоти на поставку молочної продукції і цигарок, наприклад, залишаються незаповненими, пише propozitsiya.com з посиланням на liga.net.
21 березня торговий комітет Європарламенту може збільшити квоти для українських аграріїв. Згідно з документом, комітет Європарламенту з питань сільського господарства і розвитку сільських територій вимагає від комітету з міжнародної торгівлі відхилити пропозиції Єврокомісії про збільшення квот для України. Так, члени торгового і аграрного комітетів пропонують відкоригувати заплановане раніше збільшення квот на поставки продукції. Зокрема, мова йде про перегляд планів щодо імпорту з України оброблених помідорів або томатної пасти, пшениці, борошна, круп, кукурудзи (крім насіннєвої) та продуктів з неї. Крім того, ЄС планує обмежити пільгові поставки ячменю. При цьому пропонується кілька варіантів вирішення питання: від повної відмови від пропозицій Єврокомісії до скорочення поставок в 2-7 разів по окремих позиціях.
Протягом 2015-2016 років Єврокомісія вже збільшувала квоти по ряду позицій. Європейці позитивно ставляться до поставок української глюкози, ячменю, солоду, висівок, продукції з вершків.
Запропоноване Єврокомісією збільшення квот в 2017 році виглядає так.
Довідка
Автономні торговельні преференції Україна отримала в 2014 році. На поставки ряду товарів були встановлені квоти, за якими українські товари могли потрапляти в ЄС без загороджувальних мит. З 1 січня 2016 року набула чинності ЗВТ з ЄС. Нові торгові квоти, запропоновані Єврокомісією, можуть привести до збільшення обсягів поставок певних товарів. Зокрема, мова йде про збільшення на 50% поставок соків, оброблених томатів, меду або на 100% - для кукурудзи, пшениці, ячменю, вівса та інших круп.
29 вересня 2016 року Єврокомісія оприлюднила проект законодавчої ініціативи про введення додаткових автономних преференцій на товари походженням з України. Це рішення - частина ширшого пакета додаткових заходів з підтримки Євросоюзом України внаслідок торгової агресії РФ.