Спецможливості
Новини

Україна не зможе покривати євроквоту по баранині в найближчі 7-10 років

08.11.2016
1051
Україна не зможе покривати євроквоту по баранині в найближчі 7-10 років фото, ілюстрація

Українські фермери, які спеціалізуються на вирощуванні баранини, фізично не неспроможні покрити експортну квоту в країни Євросоюзу в рамках угоди про Зону вільної торгівлі з баранини в найближчі 7-10 років. Таку думку висловив в своєму блозі на agroportal.ua Петро Лаха, аналітик аграрних ринків УКАБ, пише propozitsiya.com.
Згідно договору, квота на експорт м'яса в охолоджених напівтушках баранини в ЄС становить 1500 т, що в перерахунку на кількість тварин в живій вазі становить близько 3000 т.
За даними Держкомстату, загальне поголів'я овець і баранів, починаючи з 2010 р., стрімко скорочується (-47%) і станом на січень 2016 р. склало 744 тис. голів. 74% всіх овець вирощується населенням для власного споживання, решта - 195 тис. голів - вирощують на невеликих сільськогосподарських підприємствах.  Для покриття необхідного обсягу необхідно «пустити під ніж» 60-100 тис. голів, які є в наявності у промислових виробників, або майже половину.
Крім того, підкреслює експерт, для забезпечення даного обсягу необхідно розводити м'ясні породи і концентрувати виробництво на індустріальній основі з відповідним ветеринарним супроводом. У той же час, виробники вирощують баранів різних порід, в більшості випадків не чисто м'ясного напряму, який затребуваний у європейців, а це означає, що забезпечити даний обсяг в ЄС неможливо.
Також ускладнюють ситуацію відсутність професійного забою і охолодження, обмеженість українського ринку в споживанні баранини в порівнянні з іншими європейськими країнами. У 2015 році було вироблено всього 8 тис. т м'яса цього виду, в перерахунку на душу населення це 190 г на рік. У той же час, в середньому житель Великобританії споживає 4,5 кг на рік, француз - 3,1 кг, іспанець - 2,2 кг, німець - 0,9 кг.

<

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее