Спецможливості
Новини

Україна наростила експорт сільськогосподарської продукції у І кварталі на 40%

27.04.2017
1637
Україна наростила експорт сільськогосподарської продукції у І кварталі на 40% фото, ілюстрація
За даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-березні 2017 року склав $4,6 млрд, що на $1,3 млрд - майже на 40%, перевищило відповідний показник аналогічного періоду 2016-го

За даними Державної служби статистики України, експорт сільськогосподарської продукції у січні-березні 2017 року склав $4,6 млрд, що на $1,3 млрд - майже на 40%, перевищило відповідний показник аналогічного періоду 2016-го. Про це поінформував заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, пише propozitsiya.com.

Основними ринками збуту залишаються три регіони - країни Азії, Африки та ЄС. Загалом на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільськогосподарської продукції. Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції утримують азійські країни, які закупили українського продовольства на $2 млрд. Частка Азії за цей період склала 43,5% від загального експорту агропродукції.

Понад чверть вітчизняного експорту сільгосппродукції - 28,3%, припадає на країни ЄС (на $1,3 млрд). Обсяги експорту до країн Африки склали $0,8 млрд - 17,4% від загального експорту аграрної продукції.

Характерною ознакою I кварталу 2017 року стало збільшення обсягів поставок української сільськогосподарської продукції до всіх основних регіонів. Найбільше виріс експорт до азійських та африканських країни.

Намітилося пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, у торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень-березень 2017 року імпортували українського продовольства на $0,3 млрд  або 6,5% від загального експорту агропродукції.

За результатами І кварталу 2017-го рейтинг країн - імпортерів вітчизняної агропродукції очолила Індія, яка закупила українського продовольства на $683 млн. На другому місці - Єгипет (на $455 млн). Значну виручку українські експортери отримали також з Іспанії ($297 млн), Ірану ($255 млн), Італії ($228 млн), Туреччини та Нідерландів (по $226 млн). Ці сім країн забезпечили понад 50% доходів від експорту продукції АПК у звітний період.

Визначальними позиціями у товарній структурі українського сільськогосподарського експорту залишаються зернові культури (за рахунок кукурудзи і пшениці), насіння олійних (в першу чергу, соя), олія (в основному, соняшникова) та продукція харчової промисловості. Їх спільна частка перевищує 90% в аграрному експорті. По всіх перерахованих групах продукції зафіксовано зростання експортних доходів відносно січня-березня 2016 року, зауважив експерт.

Найбільші частки у загальній вартості закупівель українського зерна мають Єгипет (16,2%), Індія (11,0%), Іспанія (9,7%), Нідерланди (7,6%), Іран та Італія (по 6,8%), а також Ізраїль (5,5%). Разом з Тунісом та Південною Кореєю на ці країни припадає понад 70% вартості наших поставок зернових культур на зовнішні ринки.

Олійні культури принесли найбільші доходи від експорту до Туреччини (26,0%), Ірану (22,1%), Єгипту (15,0%), Ізраїлю (5,7%), Італії (5,2%) та Португалії (4,6%), що в сумі становило понад 75%.

Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія з часткою 37,2%. Решта основних країн-імпортерів помітно відстають від неї: Китай (9,6%), Іспанія (7,4%), Нідерланди (4,7%), Італія (4,6%), Єгипет та Ірак (по 4,5%). За результатами І кварталу 2017 року спільна частка цих країн перевищує 70% у загальній вартості експорту товарів цієї групи.

В групі залишків та відходів харчової промисловості визначальною експортною позицією для України традиційно стала макуха. Вона вивозилася переважно до Туреччини (16,5%), Франції (10,9%), Білорусі (10,6%), Іспанії (8,1%), Італії (5,8%), Польщі (5,7%), а також Марокко, Індії та Нідерландів. Ці країни забезпечили вітчизняним експортерам більше 70% доходів від реалізації макухи.

Майже вдвічі у порівнянні з минулим роком виросла вартість експорту м’яса українського виробництва. Це відбулося завдяки триваючій широкій географічній диверсифікації та закріпленні на нових ринках збуту після втрати російського.

Ключові слова: АПК, експорт, зернові

Інтерв'ю
10 квітня український підрозділ французької компанії MAS Seeds та фірма Innovation Agro Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження в господарствах, що є клієнтами MAS Seeds, створеної в Ізраїлі... Подробнее
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее

1
0