Спецможливості
Новини

Україна може стати основним постачальником пшениці до Туреччини

16.08.2018
881
Україна може стати основним постачальником пшениці до Туреччини фото, ілюстрація

Кризові явища в економіці Туреччини привертають дедалі більшу увагу учасників глобального зернового ринку, оскільки країна є вагомим гравцем у цьому сегменті, займаючи лідируючу позицію з експорту борошна і входячи в ТОП-15 найбільших світових імпортерів пшениці і ячменю. Про це пише propozitsiya.com  з посиланням на АПК-Інформ.

При цьому країна також є значущим партнером в зерновому сегменті для України – за підсумками 2017/18 МР до ​​Туреччини було поставлено 480,2 тис. тонн української пшениці і 167,6 тис. тонн ячменю. Крім того, в жовтні-липні 2017/18 МР в зазначеному напрямку було відвантажено понад 1 млн. тонн української кукурудзи.

На тлі зниження курсу турецької ліри по відношенню до долара США очікується і скорочення імпорту в країну сільгосппродукції в поточному сезоні, що вже спостерігається в сегментах ячменю і висівок. У той же час, обсяги закупівель Туреччиною пшениці з України на старті нового сезону дещо збільшилися. Згідно з оперативними даними, в липні 2018/19 МР експорт української пшениці в зазначеному напрямку склав 18,2 тис. тонн, що на 31% більше, ніж в липні попереднього сезону (13,9 тис. тонн).

В цілому, за оцінками експертів USDA, в 2018/19 МР Туреччина імпортує 4,5 млн. тонн пшениці проти 6,4 млн. тонн у попередньому сезоні (-30%). При цьому очікується також скорочення внутрішнього виробництва даної зернової – до приблизно 19 млн. тонн проти 21 млн. тонн у попередньому сезоні (-10%).

У той же час, для збільшення валютної виручки турецьким трейдерам необхідно нарощувати поставки на зовнішні ринки основного експортного продукту – борошна, що вимагає додаткового залучення сировини, на тлі зниження внутрішнього виробництва. У зв’язку з цим, на думку аналітиків, в поточному сезоні Україна може виступити в якості одного з ключових постачальників пшениці в Туреччину, враховуючи найбільш оптимальну логістику даних поставок.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0