Спецможливості
Новини

Україна може стати основним постачальником пшениці до Туреччини

16.08.2018
922
Україна може стати основним постачальником пшениці до Туреччини фото, ілюстрація

Кризові явища в економіці Туреччини привертають дедалі більшу увагу учасників глобального зернового ринку, оскільки країна є вагомим гравцем у цьому сегменті, займаючи лідируючу позицію з експорту борошна і входячи в ТОП-15 найбільших світових імпортерів пшениці і ячменю. Про це пише propozitsiya.com  з посиланням на АПК-Інформ.

При цьому країна також є значущим партнером в зерновому сегменті для України – за підсумками 2017/18 МР до ​​Туреччини було поставлено 480,2 тис. тонн української пшениці і 167,6 тис. тонн ячменю. Крім того, в жовтні-липні 2017/18 МР в зазначеному напрямку було відвантажено понад 1 млн. тонн української кукурудзи.

На тлі зниження курсу турецької ліри по відношенню до долара США очікується і скорочення імпорту в країну сільгосппродукції в поточному сезоні, що вже спостерігається в сегментах ячменю і висівок. У той же час, обсяги закупівель Туреччиною пшениці з України на старті нового сезону дещо збільшилися. Згідно з оперативними даними, в липні 2018/19 МР експорт української пшениці в зазначеному напрямку склав 18,2 тис. тонн, що на 31% більше, ніж в липні попереднього сезону (13,9 тис. тонн).

В цілому, за оцінками експертів USDA, в 2018/19 МР Туреччина імпортує 4,5 млн. тонн пшениці проти 6,4 млн. тонн у попередньому сезоні (-30%). При цьому очікується також скорочення внутрішнього виробництва даної зернової – до приблизно 19 млн. тонн проти 21 млн. тонн у попередньому сезоні (-10%).

У той же час, для збільшення валютної виручки турецьким трейдерам необхідно нарощувати поставки на зовнішні ринки основного експортного продукту – борошна, що вимагає додаткового залучення сировини, на тлі зниження внутрішнього виробництва. У зв’язку з цим, на думку аналітиків, в поточному сезоні Україна може виступити в якості одного з ключових постачальників пшениці в Туреччину, враховуючи найбільш оптимальну логістику даних поставок.

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0