Спецможливості
Новини

Украина хорошенько “насолила” российскому импорту

06.10.2016
1086
Украина хорошенько “насолила” российскому импорту фото, ілюстрація
опрокинутая солонка

В очікуванні майбутнього продуктового ембарго, яке набуде чинності 1 листопада, українські виробники солі в кілька разів примножили поставки до Росії.

Про це повідомляє Коммерсант 

Згідно з даними асоціації виробників і постачальників продовольчих товарів “Руспродсоюз”, за вісім місяців Росія імпортувала 1,2 млн тонн, або 36% російського ринку. У липні-серпні з України до Росії було ввезено 312 тис. тонн солі: 256 тис. тонн технічної та 47 тис. тонн - харчової.

З цього випливає, що експорт солі з України  порівняно з аналогічним періодом 2015 року зріс на 49,5%, а за останні три місяці поставки технічної солі зросли на 29,6%, харчової — на 100%.

В  “Руспродсоюзі” відзначають, що піковим місяцем за експортом технічної та харчової солі став серпень, коли відвантаження зросли на 159% в порівнянні з серпнем 2015 року. У липні і вересні поставки зросли відповідно на 46% і 21%.

Нарощування імпортних поставок в асоціації пов'язують із постановою уряду РФ, яка розширює продовольче ембарго на товари з Євросоюзу, США, Австралії, Канади та України і набуде чинності на початку листопада.

Постачальники вже пообіцяли збільшити закупівлі солі до 1 листопада, щоб якийсь час розпродавати її зі складів. Учасники ринку зізнаються, що знали про можливі санкції, тому збільшили поставки ще в серпні місяці.

Заступник голови правління “Руспродсоюз” Дмитро Леонов пояснив, що відсутність в солі терміну придатності дозволяє завезти максимальну кількість продукції на російський ринок і зберігати її на складах у дистриб'юторів для подальшої реалізації підприємствам харчової, хімічної промисловості та торговельним мережам. 

Ключові слова: соль

Інтерв'ю
Рейдерство – стихійний термін, що дослівно означає «недружнє захоплення активів». В аграрній сфері найчастіше використовуються підроблені документи, а часто — в купі із тупою грубою силою. Чому рейдерство набуло такого поширення в Україні... Подробнее
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0