Спецможливості
Новини

Добрива з комунальних відходів Львова почали надходити на поля

30.04.2021
928
Добрива з комунальних відходів Львова почали надходити на поля фото, ілюстрація

29 квітня, у Львівській міській раді відбувся круглий стіл на тему «Із відходів у доходи: як компостування органіки допомагає зменшити кількість сміття, яке потрапляє на захоронення». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Львівської міськради.

Участь у дискусії взяли науковці, посадовці мерії, представники громадських організацій, а також представники агрофірми «Колос», що нещодавно придбала першу партію компосту, виготовленого на міській станції компостування. В рамках заходу КП «Зелене місто» підписало з «Колосом», який став переможцем торгів на Prozorro, договір на продаж 50 тонн компосту за 15 450 грн.

«Ми сьогодні підписали договір на продаж першої партії компосту. Пройшло більше року зі старту пілотного проекту. Із агрофірмою «Колос» КП «Зелене місто» пов’язує довга співпраця. Ще рік тому, коли ми зробили кроки для створення першого компостувального майданчика в Україні, саме представники цієї компанії виступили з пропозицією допомогти нам з науковим супроводом. Величезний пласт роботи вже був зроблений саме для того, щоб ми зі сміття могли отримати досить якісний продукт», — зазначив директор КП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

ТОВ «Агрофірма Колос» — багатогалузеве сільськогосподарське підприємство в Київській області. «Хотілось зробити свій вклад безпосередньо у ті процеси, які мають формувати завтрашній день. Наша фірма виявила бажання розглянути всю проблематику, яка є, і яка може з’являтись, долучитись до цього процесу. Ми маємо у цьому напрямку досить великий досвід. Насправді ми на цьому сформували стратегію повернення ґрунтових ресурсів. Ми є розробниками і власниками багатьох продуктів», — розповів керівник агрофірми «Колос» Леонід Центило.

Також він наголосив на важливості впровадження культури роздільного збору відходів серед населення. «Я вдячний, що наша пропозиція була оцінена. Ми творчо підійшли до цих рішень — зробили відповідні технічні регламенти та застосували кращий світовий досвід. Я вважаю, що місто Львів є піонером. В першу чергу, завдяки цьому компосту мають зростати гарні дерева, рослини, трава. Найголовніше — що ми у цей спосіб можемо навчати людей, які розуміють, для чого їм потрібно розділяти відходи», — відзначив керівник компанії.

«Скільки треба, ми готові далі продукувати. Бажаю, щоб ця дискусія дала позитивний результат. Ми завжди відкриті до пропозицій», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Під час круглого столу спільно з науковцями та представниками ГО обговорили економічну доцільність використання компосту в господарстві, а також про органічні добрива як джерело поширення корисної мікрофлори.

«Місто продукує сміття, і ми маємо ставитись до нього, як до ресурсу. Сьогоднішній день показує, що люди платять гроші за цей ресурс», — додав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Ключові слова: компост, отходы

Інтерв'ю
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0