Спецможливості
Новини

Удари росіян по енергооб’єктах можуть зупинити виробництво соняшникової олії, – аналітики

17.04.2024
291
Удари росіян по енергооб’єктах можуть зупинити виробництво соняшникової олії, – аналітики фото, ілюстрація

Українські заводи, які виробляють соняшникову олію, можуть зупиняти свою роботу у разі продовження російських обстрілів по енергооб’єктах. Весняні атаки на інфраструктуру вже призвели до критичного стану енергосистеми України. Таке припущення висловили аналітики 16 квітня під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«У квітні Україна експортувала 46 тис. тонн соняшнику, основні покупці – Румунія і Болгарія. Соняшника в Україні залишилося дуже мало, і на травень-червень ця олійна може бути в певному дефіциті. Однак здорожчання це може не викликати, оскільки на світових ринках падають ціни на рослинні олії: як соєву, так і пальмову. Ще один фактор впливу на ринок – атаки росіян на енергетику. Більшість переробних заводів працюють на електроенергії. Майже всі переробники мають дизельні генератори, але переходити на них недоцільно з огляду на зростання собівартості продукції. У разі продовження російських обстрілів по енергооб’єктах  частина заводів може зупинитися через недостатність електроенергії. У критичній ситуації держава буде надавати електроенергію населенню, а не бізнесу», – азначили в аналітичному департаменті ПУСК. 

На ринку соняшника та рослинних олій переважна кількість чинників буде сприяти зниженню цін.

«Наразі валова маржа в переробці генерує або нуль, або дуже невеликий прибуток: близько $10-15 на тонні. Вочевидь на ринку склалося більше факторів на користь подальшого просідання цін на соняшник. Пік ціни на олійну культуру пройдено ще у січні, якщо враховувати курс валют. Межа, до якої можуть знизитися  умовні ціни на соняшник, становить 15300- 15500 грн/т, хоча на цьому тижні заводи ще пропонують ціни 16600 грн/т. Потрібно слідкувати за цінами на рослинні олії: як тільки вони будуть знижуватися, то також ціни на соняшник почнуть знижуватися», – прогнозують аналітики.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0